Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap megkaptam a védőoltást,...

Tegnap megkaptam a védőoltást, úgy tudom két hét múlva alakul ki a védettség. Abba a két hétbe mi van? Olyan mint ha nem is lennék beoltva?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Valami olyasmi:-//

Minden nap egyre védettebb leszel.De mint a híradóban is láthattad egy kisgyerek a védőoltás után 1 héttel kapta el a fertőzést. Én is fosok, mert kismama vagyok és még egy hét van hátra teljes védettségig.


Mostmár csak kibírom.:-))

2009. dec. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen.De két hét után is elkaphatod,mint az aki másfél hónappal az oltás után került kórházba.Akkor azt mondták,hogy minden 5.-ik beoltott megkaphatja a H1N1.-et.Ezért nem oltatom be magam.
2009. dec. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne paráztasd szegényt, persze hogy elkaphatja bárki, csak a különbség a szövődmények lefolyásában különbözik.
2009. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó, az azért nem mindegy,hogy aki be van oltva és mégis megbetegszik az nem hal bele!!!!!!!!!!
2009. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3ik vagyok megint. Aki elkapja H1N1et, nem feltétlenül hal bele.Abból is ki lehet gyógyulni, mint a másik influenzából.


A különbség a szövődmények.Ha a sima flutól mondjuk tüdőgyuszid lenne akkor a h1n1tól vérzéses lenne. Ha a sima flut lábon hordtad már ki, akkor a h1n1et is könnyebben átvészeled.

2009. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy el lehet kapni,csak nem lesz olyan súlyos a szövődmény.
2009. dec. 9. 09:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Az eddigi számok alapján olyan 0,0025 százalékban alakulnak ki súlyosabb szövődmények. Ez azt jelenti, hogy tízezer emberből 25-nél. Ez jobb arány mint a sima influenzánál. (ott 0,004%)
2009. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sokkal jobban félek hogy elkapom,mint a mellékhatásoktól. Nagy dilemma volt,de úgy érzem jól döntöttem. Eddig semmi rosszat vagy "furcsát"nem érzek,még csak a karom sem érzékeny. Meg sem éreztem mikor beadták,én is kismama vagyok.
2009. dec. 9. 09:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már itt is megy a vita, hogy megéri -e oltatni vagy sem, akkor itt egy példa:

Ugye akkor is elkaphatod a H1N1-et, ha oltva vagy, ekkor kb 1:5 az esélye. Aki erre azt mondja, hogy nem érdemes oltatni, az kb úgy érvel, hogy nem érdemes használni a biztonsági övet, mert úgyis csak minden 1000. autós szenved balesetet.

Ráadásul ugyan lehet, hogy elkapja az ember a betegséget, de már kialakult benne egy korlátozott mértékű védettség, pont arra elegendő, hogy az illető megússza a súlyosabb következményeket(mint az említett rendőr is).

Mivel sok ember úgy gondolkodik, hogy minek oltatni, úgyis átvészeli a betegséget, ezért ezek az emberek, ha betegek, szépen terjesztik is azt tovább. Nemhiába vezették be a munkahelyeken azt, hogy a betegeknek kötelező betegszabadságra menni.

Viszont egy dologban egyetértek a kétkedőkkel: Ha ez a járvány annyira súlyos, akkor miért kell fizetni az oltásért?

2009. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!