Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hordtok szájmaszkot influenza...

Hordtok szájmaszkot influenza járvány alatt? Ha nem, akkor miért nem? Hazánkban rossz szemmel nézik, ha az ember maszkban járkál, dolgozik, tömegben közlekedik.

Figyelt kérdés

#Jó lenne ha a beteg ember megtisztelné #a embertársait #hogy nem tüsszent #és köhög #rá a másik emberre #ha beteg.
2014. febr. 14. 22:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem. Egyszer voltam influenzás, többnyire inkább baktériumfertőzésem van. De az sem hat meg különösebben, évente egy max két alkalmat kibírok.
2014. máj. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Kincsesne ***** válasza:
88%
Gondoljunk arra, hogy az EMBER olyannak fejlődött ki évezredek, évmilliók alatt, hogy meg tudjon élni a saját földi környezetében. A fülünket zsír védi, az orrunkat szőr, a légcsövünk előtt ott a védő mandula, stb. Az ember maszkot nem növesztett az arca elé, nyilván nem volt rá szüksége. Mostanában csak azért kísérleteznek ezzel, mert az emberiség tönkretette, saját magára nézve is veszélyessé tette a saját környezetét. A megoldás tehát nem az, hogy mindenki vásároljon drága pénzért szuper védőmaszkot, hanem az, hogy tisztítsa meg a környezetét, a levegőt és a vizet is beleértve. Erre is vannak módszerek és eszközök, esetleg nem is drágák, de hosszú távon hatásosak, és végeredményben kényelmesek.
2014. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért mert beadattam az oltást. Egyébként pedig visszataszító egy maszkot viselő ember látványa. Nekem egyből az jut az eszembe, hogy fertőző beteg. Kínában sem a betegségek miatt viselik, hanem a szennyezett levegő miatt. Egyébként pedig aki beteg az ne maszkot viseljen, hanem maradjon otthon és kúrálja ki magát!
2014. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bár a kérdésed régi, nem tudom olvasod e még , de én is hasonló kérdést tettem fel pár nappal ezelőtt mint te..Kíváncsi vagyok, hogy állnak az emberek ehhez a témához.

Érdekes válaszokat olvasok, azt gondolom hogy Magyarországon soha nem fog divatba jönni a szájmaszk viselése influenzás időszakban, ettől függetlenül, én azt mondom, ha te így nagyobb biztonságban érzed magad akkor csak hordjad nyugodtan.

Engem is hülyének néznek gondolom páran, de nem érdekel...különben is minden csoda 3 napig tart..én eldöntöttem, hogy kipróbálom idén télen, hogy minden áldott nap maszkban fogok dolgozni ha kell tavaszig az sem érdekel de elegem lett a folyamatos nyűglődésből...

az emberek nincsenek tekintettel senkire..tüsszögnek , köhögnek mennek mindenhova..a szellőztetéstől rettegnek mintha valami radioaktív sugárzás jönne be az ablakon ha ki meri nyitni valaki...nekem ebből elegem lett.

Mindenki jön az okos dumájával, hogy gyenge az immunrendszered, egyél vitamint ezt azt amazt, jönnek a praktikák no meg a kedvencem nem öltözöl fel rendesen blá blá....hát én mindent betartottam tavaly a létező összes vitamint szedtem amit lehetett , felöltöztem, sokszor csak a szemem van kinn annyira beöltözök most is de mégis végigbetegeskedtem a telet...hiába , ha egyszer emberek közvetlen közelében dolgozok, buszozok, utazok , emberekkel teli szellőztetés nélküli helyiségekben kell tartózkodnom akkor cseszhetem a vitaminokat már elnézést a kifejezésért, de előbb utóbb úgyis elkapom. Ja és azt elfelejtettem hozzátenni , hogy az emberek "szeretnek" betegen mászkálni, mennek ha kell ha nem..ok megértem igen dolgozni menni kell nincs mese ok.. DE! betegen ne mászkáljanak kozmetikushoz ide oda amoda, azzal a dumával hogy dolgozni nem mentem de azért ide hozzátok bejöttem, hogy kicsit megfertőzzek mindenkit.

Épp a napokban tapasztaltam , hogy a kozmetikusomnál egytől egyig mindenki lebetegedett .....egymás után dőltek ki , de már tavaly is ez volt ...valamelyikük mindig beteg volt...nyilván érthető..ott vannak közel az emberekhez...és a kedves páciensek mennek betegen is, mert semmi pénzért nem mondanának le a kozmetikáról és nem foglalkoznak azzal, hogy a másik elkaphatja. Valószínűleg azt gondolják, ha én beteg vagyok , akkor szenvedjen más is..vagy ami még valószínűbb nem is gondolkoznak mert annyira ostobák.. Na szóval, nézhetnek paranoiásnak meg hipochondernek meg akárminek engem nem érdekel de én felveszem a maszkot....sajnos nem mindig, mert azért sok helyen még én is hülyének érezném magam a maszk viselése miatt, bár szívem szerint ilyenkor mindenhova felhúznám, ahol nincs szellőztetés. Ma is végig kellett ülnöm 2 órát egy elmondása szerint beteg lány közvetlen közelében az iskolában mert természetesen fontos volt eljönni az órára...hát erről ennyit de mindegy...ha csak egy icipicivel kevesebb esélyem van arra, hogy elkerüljem a nem kívánatos víruskákat akkor inkább meghagyom azoknak az embereknek akik nincsenek tekintettel a másikra. Szóval kedves kérdező én azt ajánlom hordjad csak bátran és ne foglalkozz senkivel!!!

2019. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!