Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a gyerekeim és a férjem is...

Ha a gyerekeim és a férjem is influenzás, én is elkapom?

Figyelt kérdés
Tegnap lázasodtak be, a héten főleg a párom volt a gyerekekkel, gondolom ezért kapta el. Kezet mosunk, stb., de nyilván simán rám köhögnek, tüsszentenek...biztos én is elkapom majd? Eddig mondjuk mindent elkaptam szinte a gyerekektől, ezt nem szeretném... Egyelőre nincs tünetem.
2014. febr. 15. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
dehogy biztos. Én utoljára gyerekkoromban voltam influezás, családom többi tagja tösször azóta rendszerint én ápolom öket én mégsem kapom el. Tény gyerekkoromban évente akár többször is voltam. A körzeti orvos mondta hogy egy fajta influenza törzset csak egyszer kap el az ember utána immunis lesz rá. viszont van többszáz féle törzs tehát az kitarthat életed végéig hogy minden évben beteg legyél, de általában nem minden évben más törzs van. Gyakran ugyanazok jönnek évente. Tehát ha te ezzel már találkoztál akkor védett vagy rá és nem fogod elkapni.
2014. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, elkapod. Most már késő fűhöz-fához futkosni, de mindent meg kell tenned, hogy a lefolyása minél mérsékeltebb legyen. A jövőben meg fel kell ilyesmire készülni.
2014. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mind2 választ!

Ha elkaptam, mikor jelentkezhet a tünete? Mint írtam, eddig nincs semmi, ők tegnap kezdték.

2014. febr. 15. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!