Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpesz vagy övsömör?

Herpesz vagy övsömör?

Figyelt kérdés

Előző hét szerdán megjelent két herpesz is az arcomon (szám alatt és az orromtól kb. egy centire az arcomon). Csak másnap kaptam rá vitaminokat, ill. Telviran krémet ami szépen leszárította gyakorlatilag rögtön, bár a seb még mindig gyógyulgat, szépen múlik. Azóta azonban az arcomon szinte folyamatosan újul ki, amint egy elmúlik, jön a másik. Időközben genitális is megjelent három, szerencsére belülre nem terjedt, és az már el is múlt, egy kivételével, ami a legmesszebb van a hüvelyemtől, szinte már a hasamon. Az egyik kezemen az ujjamon is megjelent két napja, kezelése után mindig leragasztom, hogy ne fertőzzön tovább.

Kérdésem az, hogy mikor érdemes ismét orvoshoz fordulni, egyáltalán ez még simán herpesznek, vagy már inkább övsömörnek minősül-e? Magától is elmúlik? Ha igen, mennyi idő? Tudtommal a herpeszt és az övsömört ugyanaz a vírus okozza, egyáltalán lehet a kettő közt különbséget tenni? Mert én úgy tettem, hogy ha egy-kettő jelenik meg, az herpesz, ha több, az már övsömör, de valójában is így van?


2014. febr. 20. 18:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!