Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Cérnagiliszta fertőzés otthoni...

Cérnagiliszta fertőzés otthoni kezelése terhesen?

Figyelt kérdés
A doki nem adhat gyógyszert terhesen, szülés után akar csak kezelni. Kifertőtlenítettem mindent az újrafertőződés elkerülése végett. Egy hétig sok fokhagymát ettem, hatástalan, minden este előmásznak belőlem többen is, undorító, aludni se tudok. Csak kell legyen valami megoldás. Tipp? Tapasztalat valakinek?

2014. febr. 24. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyidejűleg az összes családtagot is kezelni kell!!!! Őket lehetne gyógyszeresen is, mert visszafertőzhetnek úgy, hogy ők tünetmentesek is lehetnek akár!

Alapos takarítás, portalanítás, a lemosható felületeken fertőtlenítőszeres lemosást végezni (különös gondossággal a mellékhelyiséget)

Az összes ágyneműt, fehérneműt a lehető legmagasabb hőfokon kimosni és kivasalni 2 hétig naponta tiszta ágyneműt és ruhát (pizsamát is) használni.

Körmöket tövig vágni, gyakran meleg vízben gondosan kezet mosni, körömkefével a körmöket alaposan tisztítani, végbéltájékot is (ha lehet, minden WC-használat után) szappannal lemosni.

A fokhagyma nagyon jó, de nem egy hét alatt fejti ki hatását, legalább 4-6 hét.

A hangsúly a családtagok kezelésén van!!!

2014. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezeket már megcsináltam. ha a fokhagyma tényleg több hétre űzi ki a gilisztát, akkor már a gyógyszer lesz a megoldás mert arra megszülök. A férjem kezelésére még nem gondoltunk, neki nincsenek tünetei, és úgyis visszafertőzném nagyfokú higiénia mellett is nem?

De köszi a tippet. Esetleg arra valami tipp h h akadályozhatnám meg h kimásszanak esténként? valamilyen testápoló v olajféle? vagy hülyeség?

2014. febr. 24. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ne vakarózz odalenn... Mert így szállítod őket. Esetleg húzhatsz cérnakesztyűt éjjelre.

MInt mondtam, tünetmentesen is lehet "gazdatest" a férjed.

Mit mond az orvos?

Egyébként kitartás!!!!!!!

2014. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi!

az orvos csak annyit h majd szülés után..

2014. febr. 24. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:

fokhagymát kenhetsz a fenekedhez, elvileg attól nem mászkálnak ki. és akkor egy problémával kevesebb.

de gyógyszer hiányában tényleg csak a fokhagyma az,ami hatásos szokott lenni. kitartás!

2014. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elméletben a cérnagiliszta ha nem történik felülfertőzöttség akkor magától is elmúlhat csak idő kérdése.

[link]

2014. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!