Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szedett már valaki influenzára...

Szedett már valaki influenzára paracetamolt és/vagy ibuprofent?

Figyelt kérdés
Az orvos azt javasolta,hogy 3 órás váltásban szedjek 2 szem ibuprofent, illetve paracetamolt (paracetamol, majd 3 óra múlva ibuprofen, majd 3 óra múlva ismét paracetamol, és így tovább egész nap), de ez alsó hangon is 8 tabletta/nap. Nem sok ez? Más is szedte? Ha igen, hányszor és milyen dózisban?
2014. febr. 24. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Fura, ezek hőcsökkentő fájdalomcsillapítók, de ez kicsit soknak tűnik. Előtte érdemes megnézni az adagolási útmutatót, mert túladagolásnak tűnik. Ráadásul influenza esetén is csak akkor kell valami, ha lázat vagy fájdalmat kell csillapítani.
2014. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az adagolás szerint maximum 4 adag (tehát 8 tabletta) egy 24 órás periódusban. Tehát eszerint nem túladagolás. De tényleg nem értem, miért van szükségem ennyi fájdalomcsillapítóra 3 napig... Fájdalom ugyan van (izom, hát, fej, torok), de sokallom akkor is. Pont ezért voltam kíváncsi rá, másnak is tanácsolta-e ezt a doki. Arról nem is beszélve, hogy a fulldoklásba torkolló köhögési rohamokon ez nem segít... Tanácstalan vagyok.
2014. febr. 24. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyulladáscsökkentő hatásról is van szó az ibuprofen esetén, de szerintem a doki valóban túllőtte ezt a dolgot. Alapvetően valószínűleg a lázadat akarja lenyomva tartani, ami hülyeség. Felnőtt embernél 38 körüli láz, ha nincs tőle rosszul, még hasznos is a gyógyulás szempontjából. Én csak akkor vennék be akármit, ha kifejezetten rosszul lennék, de azt valóban a fenti mozaikminta szerint (így a gyógyszerek hatóanyagai nem ütköznek)
2014. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gyulladás sem volt, tehát még így se nagyon értem. Lázam meg csak előző este volt. Mindegy, végül csak elvétve szedtem, ha már nagyon fájt a fejem/izmaim stb. Már jobban vagyok. Szerintem fontosabb ilyenkor az ágynyugalom, és a vitaminbevitel.
2014. febr. 27. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!