Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenzára milyen gyógyszert...

Influenzára milyen gyógyszert szokott felírni az orvos? Vagy milyen vény nélkül kapható gyógyszert ajánl?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Felelős orvos ilyet nem csinál hogy influenzára vény nélküli szert ajánl!Penicillinérzékenynek nyilván nem azt ír!Azért kérdi meg van e gyógyszerérzékenyzége a paciensnek.
2011. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a kérdésem lényege az lenne h milyen gyógyszert kell szedni influenza esetén? :(

már hétfő óta nagyon rosszul vagyok, szedek coldrexet de nem használ.

2011. febr. 10. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor okvetlen íratni kell antibiotikumot mert baktériumos felülfertőződés lesz a vége. Olyat úgyse lehet recept nélkül kapni ami hatna komolyan.
2011. febr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem "kell" iratni, majd az orvos eldönti. Van orvos, aki mindenre felírja az antibiotikumot (recept nélkül nem kapható!), megelőzendő a bakteriális felülfertőzést. És van orvos, aki vírusra nem ír semmit, mert a vírusra magára nincs gyógyszer. (Vannak antivirális szerek, de ezeket kb. életveszélyben adják.)


Coldrex kb. megfázásra meg náthára való, és leginkább tüneti kezelést nyújt.

Az influenzára 2 dolgot kapsz recept nélkül:

- lázcsillapítót

- egy Oscillococcinum nevű homeopátiás bogyót - kérdés, hogy hiszel benne vagy sem


Ha egyáltalán influenzád van - nem ártana azért, ha orvos döntené el, nem te, és meghallgatná, nincs-e tüdőgyulladásod. Az mostanában elég "divatos", és nagyon veszélyes. Arra mindenképpen kell kapnod antibiotikumot.

2011. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10:45 kb. mindent leírt, még annyival egészíteném ki, hogy ha erősen köhögsz, akkor egy kanalast is "bevethetsz". Egyébként azt, hogy a tüneteid enyhítésére melyik szer használ, neked kell kitapasztalnod. Nekem pl. a Coldrex semmit sem ér, de a Neocitran nagyon jó. Másnak éppen fordított a tapasztalata. Mindkét szer a kellemetlen tüneteidet enyhíti, ezzel javítja a közérzetedet.

Egyél sok vitamint, zöldséget, gyümölcsöt, ha lázas vagy, csillapítsd (a neocitranban lázcsillapító is van). Ha magas lázad, izomfájdalmad van, akkor mindenképpen menj orvoshoz, nehogy valamilyen szövődmény legyen az otthoni kúrálás vége.

2011. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekesek az emberek. Ha nincs semmi bajuk, akkor rögtön erősíteni akarják az immunrendszerüket, mikor erre szükség lenne, mert betegek, akkor nem.



Bár még nem voltam influenzás (légúti betegséget nagyon könnyen kapok el, ellenben semmi más nem tud megbetegíteni; ettől függetlenül ráadásul majdnem minden évben be vagyok oltva), de sejtem, hogy fájdalom-és lázcsillapítót ad/ír a lázra és az izomfájdalmakra, fejfájásra. Ha "neadjisten" bakteriális felülfertőződés következne be, akkor antibiotikumot ír.



Én a helyedben szednék C-vitamin-tablettát, ennék sok gyümölcsöt, teát innék stb. Egész konkrétan az immunerősítés ellen vagyok, mert szerintem hülyeség, KIVÉVE, ha épp beteg valaki. Akkor biztos segítenek a vitaminok - legalábbis ártani nem ártanak. És kevésbé gyengül le a szervezet a betegségtől.

2011. febr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De azért az otthoni kúra MELLETT menj el orvoshoz.
2011. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!