Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan gyógyulhatnék meg gyorsan?

Hogyan gyógyulhatnék meg gyorsan?

Figyelt kérdés
Tegnap arra ébredtem, hogy bedugult a bal orrlyukam.. mára mindkettő bedugult, fáj a fejem, fázom. Jövőhéten 6 vizsgám lesz... de így betegen nem tudok tanulni. Hogyan tudnék a lehető leggyorsabban meggyógyulni?
2009. dec. 11. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
az általános megoldások..nagyon sok folyadék (tea, gyümilé, húsleves), külön C vitamin, valamint alvás, pihenés. így , betegen tényleg nagyon nehéz tanulni (sőt, lehetetlen), épp azért kell mihamarabb meggyógyulnod vagy legalább eljutni egy olyan szintre, mikor képes leszel elővenni a tanulnivalót. szerintem most arra hajts rá, hogy kikúráld magad, mert addig úgysem tudsz semmit csinálni. 2-3 nap fekvés és aztán neki tudsz állni a dolgoknak.
2009. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
aludd ki, igyál sok folyadékot, szedjél algoflexet, coldrex vagy neo citrán naponta 3x és két-három nap alatt jólleszel!
2009. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

PIhenj le! Egész nap ágyban! Nem tévézünk, nem számítógépezünk. Viszont minden nap egy órát kell futni a szabadban, ha esik, ha fúj, ez fontos!

Utána meleg fürdő. Forró, mézes bodza vagy hársfa, vagy kamilla tea, s be a z ágyba! Állig betakarózni, aludni, izzadni! Vegyél be egy aszpirint is alvás előtt.

Főzz napi két-három liter citromos teát (a savanyú kémhatás és a mennyiség a lényeg) és azt idd is meg estig.

Az orrodat sós vízzel ki kell öblíteni, vagy sós orcseppet venni. A többi nem olyan jó!


Minden nap legalább hat gerezd fokhagymát meg kell enni,s hozzá vajat, olajat is. Lehet pirítóssal fokhagymaleves stb. Főzhetsz hagyma-fokhagyma levest és jól borsozd, csilizd is meg! Naponta!

Sok c vitamin: savanyú káposzta vagy citrusfélék formájában!

Ne tanulj, intenzíven koncentrálj a gyógyulásra. Esetleg amennyi jólesik. Meggyógyulsz 3 nap, és be fogod hozni a lemaradást!

Neocitránt is ihatsz. Torokra - ha fáj - állott vízbe mártott, kicsavart kendő.

Ha magas (38,5 fölött) lázad lenne, légszomjad, vagy szürke arcszíned, vagy fojtó köhögés, akkor el kell menni az orvoshoz. Másképp ne kezdj antibiotikumot szedni, mert legyengít!


8 felett a lázat csillapítani kell, gyógyszerrel, vagy prizniccel.

38 fokig a láz neked dolgozik, az alá ne vidd!

Jó gyógyulást!

És hívd fel anyádat! Anyai szó gyógyít. + párologtass. Akár illóolajjal.Menta.Eukaliptusz.

2009. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ne felejts gyakran szellőztetni! Menjenek a bacik kifele!
2009. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézz vissza a feltett kérdésekben. 1000 ilyen kérdés volt már.
2009. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt este ugyanígy voltam. Bevetettem mindent: ettem fokhagymás pirítóst, megittam fél liter forró, mézes teát, vettem be Béres-cseppet c-vitaminnal, ettem négy kivit, még két korty abszintot is ittam, és másnap reggelre semmi bajom nem volt.
2009. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!