Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek, lehet, hogy...

Mit tegyek, lehet, hogy elkaptam a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés

Péntek reggel a 3 éves lányomat vittem orvoshoz, és a váróban mellettünk ülő kisfiúról kiderült, hogy bárányhimlős. A lányom persze érintkezett vele, de mivel másfél hónapja kapott védőoltást, és most szerdán fogja kapni az ismétlőt, ő lehet, hogy megússza. Viszont én felnőtt fejjel még nem voltam sosem bárányhimlős, és nagyon félek, hogy mi van, ha most elkaptam. Sajnos hetek óta makacs náthám van, köhögök, fáj a torkom, tehát az immunrendszerem eléggé le van gyengülve. Most olvastam a neten,hogy 72 órán belül még védőoltással megelőzhető lett volna a megbetegedés, de ebből a 72 órából kicsúszok, mert az holnap reggel lejár, és a házidokim csak este rendel. (Meg mire megveszem az oltást, visszamegyek, beadja-pláne)

Mit tegyek? Mégis menjek el holnap este a dokimhoz, és próbálkozzak az oltással?


Van egy 3 hónapos babám is, őt is nagyon féltem, ő a kora miatt még amúgy sem oltható, viszont ahogy olvastam, a családon belüli 2.-3. fertőzött sokkal súlyosabban betegszik meg. Nagyon félek a szövődményektől, agyhártyagyulladás, visszamaradó szívelégtelenség, idegrendszeri károsodás, stb.

Mit tegyek?


2009. dec. 13. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még nem voltál bárányhimlős, akkor a terhességed előtt kellett, hogy védőoltást kapjál. Nem kaptad meg?
2009. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 24 évesen kaptam el a bárányhimlőt,a kislányom 6 hónaposan.Semmi szövődmény nem alakult ki nálunk.Szerintem egyenlőre nem tudsz mit tenni,a lappangási idő kb 2 hét.Várjál,és szerintem nem kell izgulnod,annyira nem veszélyes betegség.

Ellenben nem értem,hogy nálatok a rendelőben miért nem különítik el a fertőző betegeket?Mert nálunk,meg sok más helyen is láttam,hogy külön váróba vannak.

2009. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj le az ügyeletre és kérd az oltást!

Akkor még nem csúszol ki a 72 órából. Amúgy meg ha elkaptad és szoptatsz és a kicsi is elkapta, akkor az anyatejben lévő ellenanyagok miatt sokkal gyorsabban fog gyógyulni a pici. Remélhetőleg nem kaptátok el.

2009. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Terhességem előtt nem kaptam oltást, nem is javasolta senki.


A mi rendelőnkben is van külön fertőző váró, csak a roppant jóképességű anyukának (és most nagyon visszafogtam az indulataim) eszébe sem jutott, hogy nekik oda kellene menniük.


Ügyeletet hívtam, ők nem adnak oltást, sőt, fel sem írhatják. Menjek be a László Kórházba, de lehet, hogy ők sem adnák be a náthám miatt.

2009. dec. 13. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!