Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mind a kettő gyermekemet...

Mind a kettő gyermekemet elkapta az influenza vírus. A doki nem írt fel semmi gyógyszert és 2 napja 39 a lázuk, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Csak vizes borogatással megy le nekik, de aztán vissza, teljesen kétségbe vagyok esve. Egyik 15 hónapos,másik négy éves. Azt olvastam, hogy ilyen pici korban nagyon veszélyes. Volt akinek ilyen korban volt influenzás a gyereke?
2014. márc. 4. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Recept nélkül is kapható gyereknek való lázcsillapító, amit mindig kell otthon tartani.
2014. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj másik orvoshoz. Kúpot vegyél a kicsinek. A 4 éves már be tudja venni a gyógyszert.
2014. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem ír fel?

A lázcsillapítás nem az orvos dolga, hanem a szülőé!

Lázcsillapítóhoz egyébként SEM KELL recept!


A borogatás szart sem ér. Hűtőfürdőt csinálj!

2014. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az influenzára nem is nagyon tudna mit írni az orvos. Amit tudsz, és kell is tenni, az a lázcsillapítás, ahogy már leírták előttem, plusz adj nekik C-vitamint és nagyon sok folyadékot, könnyen kiszáradhatnak a kisgyerekek.
2014. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na akkor rosszul fogalmaztam, jól felszerelt vagyok gyógyszerből, és kapták is egész nap!!!! De nem mozdult meg a lázuk lefelé!! Hűtőfürdőt is vettünk, az se jött be, most 3 szor beborogattam őket az kicsit levitte. Nem vagyok hülye hogy két kicsi gyerekkel lázcsillapítók nélkül ülök és várom a csodát, könyörgöm!!!! Másnak is volt influenzás a gyereke ennyi idősen? Szövődménye is lett?
2014. márc. 4. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A láz az egy immunreakció a szervezetben. Jelzi, a fertőzés mértékét illetve azt, hogy a szervezet harcol a vírus ellen, mivel próbálja minél magasabb hőfokon tartani magát. A vírusok nem bírják a meleget. Mivel anyagcseréjük a klasszikus értelemben nincsenek ezért nagyon kevés gyógyszer van rájuk.

Az influenza nem veszélyes.

A legyengült, lázas szervezet igen. 40 celsius fok fölött mindenképpen, forduljon orvoshoz, vagy akár sürgősségi gyerekellátás.

2014. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. márc. 4. 23:19
 8/8 anonim ***** válasza:
lázcsillapítót kell beadni nekik napi háromszor. Velem is ugyanez volt múlt héten. 3 napig 39 fokos láz, algopyrinnel olyan 37,5-re ment csak le. Antibiotikumra nincs szükség, az nem öli meg a vírust. Nekem sem írt fel a doki antibiotikumot, csak Calcimusc (kalcium) injekciót, amit teába öntve ittam meg. Nekem a fokhagymaevéstől és a napi 2 ezer mg C-vitamintól múlt el az influenza. A vírust az immunrendszer öli meg, ezért kell az immunrendszert erősíteni, támogatni ilyenkor extrém sok C-vitaminnal sok folyadékkal! (A fokhagymát meg nem bírják a vírusok, ezért vírusölő hatású)
2014. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!