Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintem komoly pajzsmirigy...

Szerintem komoly pajzsmirigy problémám van. Tévedek? Aki ért hozzá, kérem segítsen!

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben nem tudom eldönteni, miért van az, hogy az arcom nagyon fel van puffadva, olyan tokám van, mint egy kövér embernek, miközben alkatilag nagyon is vékony vagyok, ennek ellenére ilyen zsírfelesleg gyűlt fel rám, ilyen helyre... Rákerestem interneten, mi lehet ilyenkor: akiknek pajzsmirigy alulműködésük van, azoknak szokott ez a tünet lenni. Ráadásul a száraz arcbőr is tünet, a fáradékonyság is, szóval még inkább megbizonyosodtam erről.

A családban édesanyámnak és nagymamámnak is van pajzsmirigy problémája, bár én férfi vagyok.

Voltam orvosnál, megvizsgáltak, ultrahang is volt, véreredmény is, mindent rendben találtak. De én ezt nem hiszem el, mert érzem hogy nincs rendben ez így, nem szabadna ilyen arcomnak lenni. Évekkel ezelőtt nem volt ilyen, apám sem ilyen, szóval nem örökölt dolog ez.

Akik ehhez értenek, azokat kérdezném, hogy ilyenkor mi van?


2014. márc. 18. 15:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és 20 éves vagyok.
2014. márc. 18. 15:15
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez lehet sima súlyfelesleg, hízás is.

Tényleg csak orvos tudja megállapítani, hogy van-e pajzsmirigy probléma.

Vérvizsgálatod volt? A vérben néznek valamit, nem tudom pontosan, mit. A sima laborvizsgálatban nincs benne és háziorvos ezt a vizsgálatot nem is kérheti, csak szakorvos.

2014. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

milyen hormonokat néztek, volt TSH, T3, T4?

ezek a pm hormonok, ha ezek rendben vannak, akkor rendben vannak a pajzsmirigyed

2014. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Még így is 8-10 kg-mal kevesebb vagyok, mint az ideális, szóval az nem normális, ha ez ilyesféle súlyfelesleg.
2014. márc. 18. 15:21
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, hogy mit néztek, de gondolom megnéztek mindent, ami ennek eldöntéséhez kell, mégis minden rendben volt.

Pedig pár évvel ezelőtt már volt gond az anti-TPO-val, és mondták is akkor, hogy lehet, hogy majd gyógyszert kell szednem egyszer pajzsmirigy miatt, de akkor még nem volt szükséges.

Aztán nemrég elmentünk, és jók voltak az eredmények, bár a lapot nem láttam, hogy mik voltak rajta, csak mondták.

2014. márc. 18. 15:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor is lehet valaki zsíros, ha közben vékony.

Testzsírszázalék? Táplálkozás?

Ha érzed, hogy valami nincs rendben, akkor menj el a háziorvosodhoz és neki biztos lesznek ötletei, hogy ez mitől lehet, ha valóban valami kóros dolog.

2014. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Passiflora ***** válasza:

Amikor évekkel ezelőtt nem volt rendben az anti-TPO értéked, milyen kezelést és életmódbeli tanácsokat kaptál?


Azóta nézik időnként?

2014. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Van egy másik autoimmun problémám, amiatt járok néhány havonta vérvételre, és abban a véreredményben minden rendben szokott lenni, bár nem sok pajzsmiriggyel kapcsolatos eredmény van benne.
2014. márc. 18. 15:40
 9/16 anonim ***** válasza:
háziorvos vagy endokrinológus adta a vérvételre a beutalót? Ebből kiderül, hogy nézték-e a fentebb felsorolt hormonokat, mert háziorvos csak a TSH-ra adhat beutalót, endokrin doki pedig a teljes hormonsort nézi. Ha az anti-TPO-van volt már gond, akkor teljes hormonsort nézess endokrinológussal vagy magánlaborban.
2014. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Semmi tanácsot nem kaptam egyébként, azt mondták, minden marad így, csak érdemes nézegetni, nem lesz-e valamikor rossz az eredmény, mert veszélyesnek gondoltál. Ezek után nemrég elmentem (nem is emiatt, hanem a tünetek miatt), és minden rendben volt.
2014. márc. 18. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!