Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergiás vagyok a higanyra,...

Allergiás vagyok a higanyra, ezért nem merem beadatni magamnak a H1N1 oltást. Lehet kapni magyarországon külföldi oltóanyagot, ami nem tartalmaz higanyt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Mindegyik tartalmaz higanyt...amúgy miért adatod be?a fagyban úgysem terjed már...
2009. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, sok kérdésre kapsz választ.


röviden ez a higany kiürül a szervezetből.


[link]

2009. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

második vagyok, ezt onnan másoltam ki


A thiomersal egy etil-higany tartalmú vegyület. Az oltóanyag minimális mennyiségben tartalmazza, vízben oldódó anyag,

a szervezetből gyorsan kiürül. Nincs semmi olyan bizonyítékon alapuló megfigyelés amely igazolta volna,, hogy a

thiomersalnak –az oltóanyagokban található mennyiségben –káros hatásalenne. Tartósítószerként alkalmazzák néhány

oltóanyagban. Az egyes oltóanyagokban igen kis mennyiségben található thiomersal egészségkárosító hatására semmilyen

bizonyíték nincs.

Az Egészségügyi Világszervezetnek a védőoltások biztonságával foglalkozó Tanácsadói Bizottsága 2003. augusztusi

állásfoglalása szerint nincs bizonyíték az egyes oltóanyagokban alkalmazott tiomerzál (etil-higany) mérgező mivoltára. A

Bizottság a legújabb vizsgálatok alapján megállapította, hogy biztonságossági szempontok alapján nincsen ok a tiomerzál

tartalmú oltóanyagokkal folytatott oltási gyakorlat megváltoztatására.

Az állásfoglalása alapján a magyarországi védőoltási gyakorlatban rendszeresen alkalmazott tiomerzál tartalmú vakcinákat

veszély és következmény nélkül használhatjuk.

2009. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szia! több mint egy hónapja oltattam be magam én is és az egész családom is és még élek...

szerintem ne félj.

2009. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt önjelölt orvosok úgysem tudnak neked tanácsot adni (bocsánat ha bárkit megsértek) mert nem ismerik pontosan a te esetedet. Menj el egy háziorvoshoz, kérdezd meg, ha beadnák és rizikós vagy benntartanak egy napis kórházban. (Anyumnak tojásallergiája van, őt benntartották igaz csak néhány óráig.)

2009. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a WHO szerint eddig a világon sokkal kevesebb a H1N1-ben megbetegedettek száma,mint az előző években az azonos időszakban influenzában megbetegedetteké.

Azt pedig senki nem tudja,hogy évek múlva milyen következménye lesz az oltásnak.Vajon,ha annyira ártalmatlan,akkor miért kell aláírni,hogy az esetleges következményekért nem teheted felelőssé a háziorvost?És a kormány sem vállal felelősséget,a forgalmazók és a gyártók sem.

Én ezért nem hiszek a propagandának,és nem oltatom be magam.

Miért csak a magyarokra jelent ekkora veszéályt ez az influenza,Másutt miért nincs ekkora cirkusz az influenza miatt?Eddig a világon 6,5 millióan oltatták be magukat,ebből 2 millió Magyarországon.

2009. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

utolsó, nagy butaságot mondasz azt tudod?

Svédben már 90%os az oltottság.

2009. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Beszéltem erről a nőgyogyómmal és Ő is totál bizonytalan (az allergia miatt). Megkérdezte, hogy szoktam-e beteg, náthás és főleg lázas lenni, de igazából 30 éves vagyok és nem is emlékszem rá, hogy valaha voltam lázas...

A fagyokban én is erősen bízom!

Köszönöm a válaszokat!

2009. dec. 17. 11:37
 9/13 anonim ***** válasza:
a fagyok után viszont jön az újabb felmelegedés!
2009. dec. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

10.34-esnek a következő olvasmány az európai országok lakosságának oltottságáról:

[link]

valóban jól állnak a svédek, de azért nem 90 százalékos az oltottság... hohooo, messze vannak attól. Mellesleg egy víruselemző adatai szerint két héttel ezelőtt valóban 6,5 millió volt a beoltott Európai, ebből 2M a magyar.

2009. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!