Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Örökölhetek-e bármilyen...

Örökölhetek-e bármilyen nemifertőzést szüleimtől?

Figyelt kérdés
Én egy 16 éves szűz fiú vagyok, első együttlétemet tervezem egy lánnyal. Felmerült bennem a kérdés, hogy fenn áll-e a veszélye bármilyen fertőzés megszerzésének, ha a lány is szűz?
2008. júl. 25. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A betegség nem nézi, hogy szűz vagy-e.

Fertőzést ugyan nem lehet örökölni - de már akár szülés közben megfertőződhetsz. Utána meg... hajjajj...

2008. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak öröklött nemi betegségek is, de ezek nem olyanok amiket másnak átadhatsz.
2008. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Viszont az utóbbi 16 évben nyugodtan elkaphattál bármit a közös fürdőszobában, budiban. Néhány ötlet:

Chlamdia trachomatis

Ureaplasma urealitycum

HPV (Ez nem biztos)

2008. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, örülök, hogy ennyire gondoskodó, figyelmes fiú vagy! Nem mindenki vizsgáltatja ki magát ha nemi fertőzésről van szó, még ha panasza van, akkor sem megy dokihoz!!Figyu, annak az esélye, hogy átadsz valamit a barátnődnek szerintem majdhogynem nulla.Az első hozzászólónak (is): Ha születésed körül fertőződtél volna valami nemi betegséggel, az viszonylag hamar kijön, és nagyon sokszor maradandó károsodást okoz már újszülött korban is, nem is akármilyeneket. Még az anyától elkapott HIV is kiderül ennyi idő után. Lehet, hogy ezt a kérdést sem tudnád megírni, ha annak idején az édesanyád fertőzött volna meg valamilyen nemi úton terjedő betegséggel!!


Közös fürdőben szerintem azért nem sok esélye van, hogy akármit is elkapj!


Ha van valami panaszod az alfeled környékén, akkor menj el orvoshoz, mondd el, hogy nemi életet szeretnél élni, és vizsgáljon ki! Ha valami húgyúti fertőzésed gyulladásod van, akkor azt átadhatod a barátnődnek, igaz ez nem nemi betegség, de kellemetlen tud lenni.


Sok sikert, és kívánom, hogy a kapcsolatod boldog legyen!

2008. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!