Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történik ha valaki lejárt...

Mi történik ha valaki lejárt gyógyszert vesz be?

Figyelt kérdés

2014. máj. 10. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
attól függ milyen gyógyszer és mennyi ideje járt le lehet hogy semmi de akár halált is okozhat
2014. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
pár éve lejártak, olyan 4-5
2014. máj. 10. 19:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a ható anyagoktol függ de legjobb lenne orvoshoz fordulni ha már beveted vgy gyógyszerészhez
2014. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: azért kíváncsi lennék pár példára, milyen lejárt gyógyszer okoz halált.
2014. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm! és mi történik ha oylan4-5 (vagy annál több)algoflex forte-t vesz be valaki? lehet valami agykárosodása vagy valami hasonló?

mert dolgozatot írok és pár kérdésre még nem tudom a választ

2014. máj. 10. 19:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok gyógyszerész, csupán a csekély biokémiai ismeretem birtokában próbálok választ adni, de szerintem ha az Algoflex (ibuprofen) lejár, legrosszabb esetben egyszerűen hatását veszti.
2014. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aculluca ***** válasza:
100%
a fölöttem szóló mondja okosan, ilyen esetben hatáscsökkenésről beszélünk. bár mondjuk 4-5éve lejártat ettől függetlenül nem vennék be.
2014. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egy gyógyszer nem veszíti el az állagát, színét, szagát, formáját...stb., akkor az azt jelenti, hogy esetleg egy ezrelékét veszíti el a hatásának. (ne feledkezzen meg a "gyógyszer-bizniszről!"
2014. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 balkalolka ***** válasza:
65%

Létezik egy csomó olyan gyógyszer ami sok évvel a lejárta után is ugyanúgy működik, jellemzően azok amik azóta már tiltólistára kerültek (Coderetta és társai, amiket gyerekkoromban még simán felírt a doki köhögésre, ma meg droglistás számít), de olyan is van mint pl. a Maripen ami megsárgul és szétmorzsolódik, hatása is eltűnt.


Az hogy halált okoz baromság, oxigénen meg vízen kívül mi más változtatná meg a gyógyszert a lejárati idő alatt? Egyiktől sem alakul át a hatóanyag, pláne hogy a tabletták 99%-a légmentesen le van zárva.

2014. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön vett no-name 3db 200mg-os Ibuprofen 3 éve lejárt még használt, s életben vagyok (vészhelyzet:migrénem volt, meg vasárnap, én meg egyedül). Szívgyógyszert, komolyabb betegségre írt bogyókat nem mernék bevenni. Neogranormon hámosító kenőcs sem vészes egy ideig. Gyógyszerészt kérdezz.
2014. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!