Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a velemenyetek altalanossag...

Mi a velemenyetek altalanossagban a (kötelezö) vedöoltasokrol? Van esetleg köztetek olyan, aki szakmai szemmel tudna megközeliteni a kerdest?

Figyelt kérdés

Külföldön elö magyarok vagyunk. Itt nincs kötelezöen beadando vedöoltas es ha valamit be is szeretnel, hogy adjanak, nem köteleznek a többire. Van mar egy kislanyunk, ö 5 eves, a magyarorszagon kötelezö oltasok nagy reszet megkapta kiveve a BCG oltast. Amikor ö baba volt nem volt kerdeses, hogy kapni fog oltast, partoltuk. Augusztusra varom a 2. gyermekemet es a tema utan keresgelve, szörnyü cikkekre leltem, ami elborzaszt, hogy igazabol sem pro sem kontra nemtudnek mar objektiven allastfoglalni laikuskent es sajnos sok "szakember" altal irodott cikken is velem felfedezni... Az összeesküves elmeletekröl pedig ne is beszeljünk. Szoval TE milyen allasponton allsz es mivel indokolnad? (mint szülö, mint szakember, mint laikus)

Nem veszekedest szeretnek szitani, tudom kenyes ez a tema es a velemenyek között hatalmas szakadekok allnak. Ha igen , miert es ha nem, miert oltatnad vagy javasolnad gyermeked oltasat?


2014. jún. 12. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Én csak egy mondatot fűznék hozzá és törlöm a kérdést a listámból.


Miért adnak olyan oltást kötelezően itthon példál, amilyen megbetegedés nem volt európában 150 éve?

2014. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromba megkaptam a kötelező védőoltásokat, és ha lesz gyerekem valószínűnek tartom ő is megkapja. Ha azt nézem mennyi embert mentenek meg különböző betegségektől, és mennyivel jobbak az életkilátások mindenképp mellé állok. S mivel mindenki megkapja az oltást, így igazából igaz, hogy már nem olyan gyakoriak azok a betegségek, amik régen.

Én a kullancsosat adatom magamnak 3 évente, mert egyszer gyerekkoromba majdnem belehaltam, egy az agyamra menő betegségbe. A nevét nem tudom, de ott vmi méregdrága oltás mentett meg, ami már akkor drágább volt, mint az apám keresete. Szüleim azóta is bánják, h azt nem gyerekkoromtól kapom.

Szóval az én életemet már megmentette egyszer egy védőoltás. Meg néhány fertőzéstől már pl. a tetanusz is megvédett.


Úgyh kinek ez kinek az.

2014. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első kommentelőnek: Azért, hogy ne is legyen.

Feketehimlő ellen pl. már nem oltanak sehol, mivel az már teljesen eltűnt a Földről.


Természetesen az oltások mellett állok. Nem véletlen, hogy a védőoltások kora előtt az emberek jelentős része fertőző betegségekben halt meg, a védőoltások bevezetése óta pedig a halálokok között igen csak a sor végén kullog a fejlett országokban. Az sem véletlen, hogy pl. a feketehimlő már teljesen eltűnt, és az sem, hogy míg pár tíz évvel ezelőtt egy rakás gyermek került tolószékbe a járványos gyermekbénulás miatt, manapság nem fordul elő. De hozhatnék még számos példát rá.


Nyilván az oltásoknak lehetnek mellékhatásai (persze közel sem azok, amiket mindenféle idióta oldalakon terjesztenek - pl. autizmus és hasonlók....), de ezek jó része jelentéktelen (pl. hőemelkedés, karfájdalom az oltás után), a súlyosak pedig mondjuk több millióból egyszer fordulnak elő.


Egyébként sem a közeli, sem a távoli ismerőseim között nincs olyan, akinél bármi bajt okoztak volna a kötelező oltások. Pedig ha belegondolsz, bizony az összes ember a környezetedben megkapta....


Természetesen nekem is megvan az összes kötelező oltásom, máskor oltattam influenza ellen is, plusz épp egy hete vettem fel a hepatitis A oltást, mivel a nyári gyakorlatomhoz Németországba (!) kötelező.

(Ha annyira ártalmas lenne, majd pont az eü dolgozóknak tennék kötelezővé, mi?...)


Jah, és amúgy orvostanhallgató vagyok, és már nem sok van hátra. Teljes mellszélességgel a kötelező oltások mellett vagyok, és a gyermekem is meg fogja majd kapni az összeset, sőt, a választhatók közül is jó párat.

2014. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ha szakszerű dolgokat szeretnél olvasni, ezt az oldalt ajánlom: [link]
2014. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne higgy az ilyen elborzasztó cikkeknek, a legnagyobb részük egyszerűen nem igaz, a maradék meg csúsztatás, féligazság stb. Konkrét dolgot nem írtál, úgyhogy nem tudok igazából részletesen reagálni, de ha tényleg szakszerű, objektív forrást keresel, akkor én is ezt az oldalt tudom ajánlani, itt kommentben is feltehetsz konkrét kérdést, kritikát, választ fogsz kapni rá: vedooltas.blog.hu/2012/09/04/tartalomjegyzek_gyanant
2014. jún. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!