Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Viszkető, hámló fejbőr?

Viszkető, hámló fejbőr?

Figyelt kérdés

Tudom, van pár hasonló kérdés fent, de nem tudok rajtuk eligazodni :( (ezernyi választ meg én se akarok átolvasni, hátha).

Szóval a probléma: Voltam már vele bőrgyógyásznál, ő gyerekkori ekcémát állapított meg (2x is). Egyik kence-fice se segített, amit felírt. Hámlik a fejbőröm, viszket is. Nem is hámlik... 'hullik' kisebb-nagyobb darabokba. Nem gyulladt vagy piros, ilyen fehéres, mintha tényleg csak hámlás lenne az egész. Ha nagyon-nagyon kaparom, akkor sebesedik ki. Fejbőrön (~haj alatt) és a fülem mögött találhatóak ezek a 'területek'. Terjedni nem terjed meg semmi, csak borzalmasan kínos már (főleg a viszketés miatt).


Mi lehet ez? És mit használjak rá?


2014. jún. 23. 01:32
 1/3 anonim válasza:
Ne vakard túl sokszor, mert attól mégjobban hámlik. Korpásodás elleni sampont használj, és minnél előbb szárítsd meg a hajadat a hajmosások után, különben nem számít semmit, mivel attól is korpásodik, ha vizes hajadat úgy hagyod. Figyelj rá, hogy a víz se legyen túl meleg, ugyanakkor túlzottan hideg se, mert akkor nem mos le semmit. Bármennyire is furán fog hangzani, csinálj kamillateát egy kisebb lavórral. Rakd bele a fejed, kezd el dörzsölni, magyarul moss hajat vele, és áztasd is benne 5-10 percig, majd öblítsd le vízzel. Szerintem ez is segíteni fog, de ettől függetlenül menj el orvoshoz (lehetőleg ne ugyanoda), ő biztos jobban fogja tudni, mert ezek csak házi praktikák, amiket felsoroltam.
2014. jún. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Száraz is lehet. Igyál sokat. Nekem még az arcom is hámlik hiába kenem. Vízhiány, keveset iszok.
2014. jún. 23. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ok: a vékonybél gyulladása, gombásodása, hormonális egyensúly vesztés.
2014. jún. 23. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!