Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HPV vírus hogyan kerül a...

A HPV vírus hogyan kerül a szervezetbe? Már a behatolás során is, vagy a sperma által, vagy hogyan?

Figyelt kérdés
A védőoltást tényleg csak azok kaphatják meg,akik még nem éltek nemi életet?
2007. okt. 18. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden második ember HPV-vel fertőzött...sajnos.. nem csak szexuális úton terjed...lehet én is fertőzött vagyok, de lehet, hogy te is... Tényleg csak szüzeknek adják.. hogymiért nem tudom...
2007. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért kapják csak a szűzek meg, mert fertőzöttség esetén már nem segít!

Ha szeretnél te is, menj dokihoz, hogy szűrjön, s adja be, ha lehet! Nem tudom, hogy működik-e ez a lehetőség, de egy próbát mindenképpen megérne, hisz elég nagy baj a HPV!

2007. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
26 év alatt megkapod, ha nem vagy fertőzött, és nem kell szűznek lenned.
2008. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Több orvossal konzultáltam, hogy ez az oltás nem ér semmit, a több tucat HPV virus közül kb. 5 típus ellen véd, a többi ellen nem. Szóval felesleges 90 ezer Ft-ot kiadni érte, mert csak akkor lenne igazán értelme, ha mindegyik alfaj ellen védelmet nyújtana.
2008. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tegnap osztályfőnöki órábn azt mondták, hogy csak szűzeknek adják be az oltást. Aztán az egyik lány megsúgta, hogy őt is beoltották, pedig nem volt szűz, de óscszerrel védekeztek. Kb. 15 ezerbe került tavaly az oltás. Gondolom, a leggyakoribb vírusok ellen azért véd.
2008. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!