Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Olyan létezik, hogy valakin a...

Olyan létezik, hogy valakin a HIV tünetei nem évek múlva, hanem hetek, hónapok múlva jönnek ki?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm már teljesen belebetegszik ebbe én pedig nem tudom mit tegyek. 4 hónapja volt szexuális kapcsolata, ez volt neki a legelső Hozzáteszem, azóta senkivel sem volt együtt, de ő bebeszélte magának, hogy biztosan elkapta a HIV-et, mert nem védekeztek és análisan csinálták a sráccal, meg persze vaginálisan is, de anál több volt. Azt mondja, nem megy el szűrésre, mert ő különleges eset és rajta már most látszanak a tünetek, mert az ő szervezetében hamarabb aktiválódott a vírus, és már teljesen lerombolta az immunrendszerét, napjai vannak már csak hátra. Meg hogy ő egyszer olvasta egy blogon, hogy egy srácnak az ismerőse elkapta a HIV-et és 3 hónap múlva meghalt HIV okozta tüdőgyulladásban, meg tele volt keléssel, duzzanattal a teste, meg amikor az orvosok felboncolták, akkor a vírus elrohasztotta vagy mi az összes immunvédő sejtet. Nem tudom mi igaz ebből, mert én azt Hallottam, hogy évek kellenek, míg kialakul ez a dolog a szervezetben, nem hónapok, habár én nem tudom. De szerintem attól még elmehetne egy szűrésre nem? Teljesen becsavarodott, egész nap sír, lefogyott vagy 15! kg-t, depressziós lett ez miatt teljesen, azt hajtogatja, hogy közel a halál, gyógyíthatatlan vagyok, már érzem, miért nem gondolkodtam előbb. Nagyon ijesztő az egész, olyan lett mint valami...nem akarom megsérteni, de mint egy elmebeteg ember, kikészíti teljesen ez, egész nap képeket néz halott fertőzött emberekről, végstádiumban levő tünetekről, a vírus szerkezetéről. Mit tegyek? 24/L

2014. júl. 12. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos sokkal jobb lenne neki egy pszichiáter, mint egy nemibeteg-gyógyász, mert ez elég komoly hipochondria. Ha meg van győződve, hogy neki valami különleges vírusa van, akkor egy sima teszt sem biztos, hogy elég lenne.

(Más kérdés, hogy nem csak HIV-re, de más STD-kre azért nem ártana egy, mert ez tényleg egy felelőtlen nemi kapcsolat volt.)

2014. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!