Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor szükséges tetanuszt adatni?

Mikor szükséges tetanuszt adatni?

Figyelt kérdés
Tegnap egy szeg amely kiállt valahonnan kicsit megkarcolta a lábfejem de még nem is vérzett nem fájt így nem foglalkoztam vele, ma reggel viszont ahogy hozzáér valamihez elég érzékeny piros egy kis kör alakba és kezd szerintem besebesedni. Amúgy semmi gond nem tulajdonítottam neki jelentőséget de azért megfordult a fejembe hogy mikor kell tetanusz? Ennyitől is bajom lehet?
2014. aug. 5. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mindig fertőtleníteni kell, az oltás ,meg nem árt, hiszen közel egy évig nem évül el, így hasonló balesetek esetén már védettséged lesz.
2014. aug. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Minden apró sérüléstől lehet fertőzést kapni,ha már rég volt tetanusz akkor ajánlott és akkor biztos nem lesz semmi baj meg utána is védett leszel a szuri meg kibírható jobb mint hogy baj legyen
2014. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!