Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Embereknél mik a veszettség...

Embereknél mik a veszettség jelei?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk megkarmol/megharap/stb. egy veszett állat, mire kell odafigyelni, ami előjel lehet?

2014. aug. 25. 14:02
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Arra, hogy mielőbb orvoshoz érj a megfelelő oltásért.
2014. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs előjel. A veszettség a tünetek megjelenésétől gyógyíthatatlan és visszafordíthatatlan. Az egyetlen betegség a világon aminek 100%-os a halálozási rátája. Nem véletlen a szigor a kötelező oltásokra kutyáknál, macskáknál. Még az erdei vadállatokat is folyamatosan oltják erdőbe kihelyezett ételbe rejtett oltóanyaggal.
2014. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Ha megvannak a jelei onnantól kampó-basszó! Páromat is megharapta egy vadóc kiscica, pedig csak segíteni akart neki kimászni a farakás mögül, mert beszorult. El is ment vele dokihoz. De mivel sikerült kivennie a cicát, az elszaladt, különben karanténba zárták volna és nem kellet volna a páromnak sem 5 szuri, hanem csak 1 vagy 2.

Én inkább arra lennék kíváncsi , hogy szexuális úton terjed-e. Pl, ha szeretkeztünk volna és Ő elkapta volna a veszettséget akkor elkapom-e én is?!

2014. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Csak ha szeretkezés közben harap a partnered.
2014. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért megkarmolt egy állat?

Ha nem volt az állat beoltav, mindenképp menj el dokihoz megnézetni magad

2014. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad megvárni a "jeleit" -

Egyből doki, ha gyanús

2014. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egy valószínűleg veszett őzbak (eléggé annak nézett ki) felöklelt és a karomon csúnya sebet csinált. Így is el lehet kapni?

Az "annak nézett ki" alatt azt értem, hogy nyáladzott, a szemei vörösek voltak, viszont mint egy részeg, tántorgott. Amikor meg nekilódult, akkor "célbaért". Olyan haldokló kinézete volt...

2014. aug. 25. 17:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kockáztatnék. Mint írtam, gyógyíthatatlan, halálos betegség és nem jellemző rá az "ágyban, párnál közt halni meg" dolog. Hatalmas szenvedéssel jár.
2014. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mindenképpen orvoshoz kellene menned, mert ha veszettséget nem is, tetanuszt jó eséllyel begyűjthettél. Hol találkoztál ilyen direkt módon őzbakkal?
2014. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Minden évben nyár végén elmegyünk egy erdei túrára a családdal (hogy együtt legyünk); és sátorverés közben megtalált minket. Volt ott egy másik csapat is, a vezetőjük ellátta a sebet, és azt mondta nincs semmi gond, de én azért aggódom...
2014. aug. 27. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!