Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel fertőtlenítik, sterilizá...

Mivel fertőtlenítik, sterilizálják az orvosi eszközöket?

Figyelt kérdés
Tetováló FÉM felszerelésemet szeretném sterilen tartani, de a sebbenzintől az izopropil-alkoholon át az acetonig mindenféle verziót hallottam már. Mit tudnátok ajánlani?

2014. aug. 27. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A kórházakban ezeknél kicsit komolyabb megoldásokat használnak. Autoklávot pl.
2014. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Izopropanollal, max áztatni lehet (tömény oldatában), és még akkor sem sterilizál olyan jól, mint egy autokláv. Acetont felejtsd el, az mosogató anyag, a jó száradása miatt használják.


Használat után elmosod, utána alkohollal áttörlöd, mivel az alkohol gyúlékony, így ezután átöblíted acetonnal, utána már kézzel hozzá sem érsz, berakod egy autoklávba, 90-140 fokon pár percet ráraksz, utána vákuumfóliázod. Utána egy jó évig is eláll sterillen.

Mivel gondolom nincs autoklávod, így a legjobb módszer az, hogyha mosás után egy zárt izopropanolos tárolóba teszed. (lényeg, hogy tiszta legyen, a tömény alkoholos közeget kevés baci/vírus/gomba szereti.

Van még UV sterilizáló is, annyi az egész, hogy mosás után egy légmentesen zárt térbe rakod az eszközt és megbombázod egy kis UV sugárzással (UV lámpák) bár ez kevésbé hatékony fertőtlenítésre, de tisztán tartásra remek.

Mondanom se kell, hogy tetováló tűt nem lehet tökéletesen fertőtleníteni, csak izzítással, ami meg tönkre vágja, szóval az egyszer használatos.


Remélem segítettem.

2014. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a tűt nem is fertőtlenítem, használat után megy a kukába. a kritikus dolog itt a fém csőr (amiből a szennyeződés a tűre kerülhet!!)

most úgy csinálom, hogy használat után elmosom fertőtlenítőszappanos vízben, csőrtisztító kefével; utána 70%-os alkoholba merítem(a gyógyszertáros csaj szerint ennek nagyobb a fertőtlenítő hatása, mint a 96-osnak, hogy mindenhol elfedje (kb. 1 napra ), aztán kiveszem, és kiszárítom.


ha eddig se volt soha gond (eddig csak fertőtlenítőszappanos vízzel tisztítottam), akkor bízom benne, hogy a fent leírt módszer már elég lesz! :)

2014. aug. 31. 14:55
 4/5 anonim válasza:

Már bocsi, de mi az, hogy a tű megy a kukába???

Veszélyes hulladéknak számít, vidd be egy akármelyik orvosi rendelőbe, és az ottani veszélyes anyag gyűjtőbe berakhatod.

De biztosan vannak hivatalos ÁNTSZ előírások is erre, a saját érdekedben is jó lenne utánanézned, mielőtt megbüntetnének.

Kukában tű nagyon rossz ötlet, bárki megsérülhet és megfertőződhet tőle.

2014. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzilKa ***** válasza:

A tűket elkülönítve gyűjtsd, pl egy italos palackban, aztán ha van rá mód később, erre szolgáló veszélyes hulladékgyűjtőben helyezd el.


Markolatnak meg használj inkább egyszerhasználatos műanyag egybemarkolatot, ha nincs autoklávod... Tudom, hogy így valamivel több az anyagköltség, de annyit nem ér, hogy valakit megfertőzz, csak mert nincs rá tetoválásonként plusz pár száz forintod...


egy tetováló

2014. szept. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!