Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A napokban egy meleg pár jött...

A napokban egy meleg pár jött velem szemben (London), ahogy elhaladtam mellettük az egyikük a fenekemre csapott és én egy szúró érzést éreztem, elképzelhető, hogy HIV-ve vagy AIDS-el megfertőztek szándékosan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon hülye kérdésnek tűnik, de olyat mint a fent említettek, ma már nem csinál még hetero sem az ellenkező neművel, pláne London egy forgalmas pontján.

Én most arra lennék kíváncsi, hogy elvileg megfertőzhettek-e vagy egy nagyon apró szúrásnál nagyobb dolgot kellett volna éreznem, ha szándékosságról van szó?


Sajnos köpni-nyelni nem tudtam, visszanéztem a józanabb mosolyogva elnézést kért és mentek tovább. Azóta eléggé parázok ezen, mert hallottam már tűvel szurkálós esetről amikor szándékosan fertőztek meg embereket.



2014. szept. 11. 03:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tényleg tudom, hogy hülye kérdésnek tűnik. De kérlek titeket ne gúnyolódjatok, hanem az elvi lehetőségről mondjatok véleményt! Köszi
2014. szept. 11. 03:22
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég morbidnak hangzik, de soha nem lehet tudni.
2014. szept. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Ott rögtön meg kellett volna nézetned a legelső klotyóban egy haverral a hátsódat, hogy van-e rajta szúrásnyom. Az frissiben nagyon jól látszik.


Az volna a legjobb, ha elmennél most gyorsan egy orvoshoz, elmondanád ezt, amit ide leírtál - nincs benne semmiféle szégyellnivaló! - és azonnal vetetnél vért. Biztos, ami biztos.


Egyébként a melegek legtöbbször egyáltalán nem agresszívak, és nemigen törődnek másokkal, csakis a saját párjukkal. A szándékos fertőzés, amit az utcán kaphatsz így, ahogyan te leírtad, már olyan szintű pszichopátiát feltételez, ami nagyon-nagyon ritka. (Az más, hogy ágyban mit adnak tovább bosszúból, de azt mindig a szexuális partnernak adják.)


De ismétlem: ahhoz, hogy megnyugodj, vért kellene tőled venni, azonnal, és még több ízben utána.


Ha minden negatív lesz, akkor viszont nagyon-nagyon sürgősen keress fel egy pszichiátert! A paranoia iszonyú ronda betegség.

2014. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapot várnia kell, hogy kimutatható legyen egy esetleges fertőzés. Felesleges azonnal mennie.
2014. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem néztem meg egyből, csak órákkal később, de akkor semmit sem láttam.


Igazából ez a furcsasága az egésznek, hogy a párjával (vagy az alkalmi társával) volt mégis ezt tettem. Mikor szembe jöttek a párja már vigyorogva tolta el felőlem a vállával, csak akkor még nem tudtam mit akar, azt hittem csak simán piások.

Nem volt nagy szúrás, de azért megcsípett.

2014. szept. 11. 14:03
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Hülyeség. Hogyan, mivel fertőzött volna meg?

Ha megszúrt volna valamivel, azt észre vennéd magadon. Meg ha meg is szúrt volna, ennyi bőven nem elég. A HIV vírus a szabad levegőn pár másodperc alatt elpusztul. A drogosok is azért kapják el, mert a véres tűt mindenki használja, így a fertőzött vért magukba juttatják.


Én meleg vagyok, de szerintem felesleges ettől félni. Ha nem tudsz megnyugodni, akkor vannak ilyen gyors szűrések is, ahol valami mást is néznek, és 1 hét után el lehet menni szűrésre. Hogy megnyugodj, szerintem menj el szűrésre.

2014. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ahh köszi, igen elmegyek mindenféleképpen szűrésre, de ez a kommented azért megnyugtatott valamelyest.


Bár azt, hogy szabad levegőn ezt nem értettem pontosan. A drogosokkal összehasonlítva igen, de pl szexuális együttlét alatt még a vénáig sem jut el mégis megkaphatja bárki, ezért feltételeztem, hogy egy apró szúrás is elegendő.


Meg maga a helyzet furcsasága. Azt tapasztaltam, hogy még itt kint egymással sem csinálják ezt a melegek nyílt utcán, pláne ha a másik nyilvánvalóan semmi jelét nem adja a homoszexualitásnak.

2014. szept. 11. 16:13
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

A heterók is szokták egymás fenekét csapkodni, itthon is, ezen nincs semmi fura.

Nem a véna a lényeg. A HIV vírus testnedvekkel terjed (vér, ondó, hüvelyváladék, előváladék), de a HIV-et nem olyan egyszerű elkapni, mint azt sokan gondolják. Ha egy fertőzött vére rád csöppen, akkor sem lesz semmi bajod tőle, mert csak akkor lenne baj, ha vérző sebre csöppenne rá.

Szex közben persze, hogy könnyebb elkapni, mert az egyik ember testnedve a másik ember szervezetébe jut.


A vírus szabad levegőn nagyon gyorsan elpusztul. Ráadásul azt tudni kell, hogy aki HIV fertőzött, de rendesen szedi a gyógyszereket, annak a testében olyan mértékben lecsökken a vírus száma, hogy nem fertőz meg másokat. A szúró érzés szerintem a gatyád, vagy az azon lévő gomb lehetett. Gondolom nem láttál a kezében injekciós tűt, vagy akármit, mert ha azzal megbök, az sokkal jobban fáj, gondolom ezt te is tudod.

Ráadásul a tűnek a nyoma azért ott marad, tehát azt észre vennéd azért. Oltásoknál is ott marad egy ideig a kicsi helye.


Kis mellékinformáció: sokkal de sokkal több a heteroszexuális HIV fertőzött, csak azért tűnik úgy, mintha a melegek betegsége lenne, mert a melegek eljárnak szűrésekre. A heteroszexuálisok nem járnak el szűrésekre, és ez eléggé baj.


Megértem, hogy félsz tőle, én is félek, de a közhiedelemmel ellentétben nem olyan egyszerű a HIV vírust elkapni, mint ahogyan azt gondolják.

2014. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
3 hét, nem két hónap. Tudom, mert a héten voltam, és annyit kérdeztek a vérvétel előtt, hogy az utóbbi 3 hétben volt-e rizikós kapcsolatom.
2014. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%
Sürgősen menj el orvoshoz,de ne csodálkozz ha a psichiátriára küldenek!
2014. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!