Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HIV vírusnál hogy van ez?

A HIV vírusnál hogy van ez?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fertőzött, és nincs is esélye, csak kíváncsi vagyok.


Azt olvastam, hogy aki HIV fertőzött, de szedi a felírt gyógyszert, vagy gyógyszereket, akkor olyan mértékben lecsökken a vírus száma a szervezetében, hogy nem fertőz.


Ez mit jelent? Hogy az ilyen ember lefekszik valakivel, akkor az aktus után a másik személy nem fertőződik meg? Vagy hogy?


Mit jelent ez pontosan?



2014. szept. 11. 17:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Pl ha valakinek felírnak 1 gyógyszert, és azt szedi mindennap.
2014. szept. 11. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezt jelenti. Amúgy az ilyen erős gyógyszer nagyon drága, ezért szegényebb helyeken csak terhes nőknek adják, hogy a gyerek ne fertőződjön meg.
2014. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen csokken a virus a szervezeteben. De olvasd el a no angelos csajt o is szedte a gyogyszert aztan a ket pasi megis megfertozodott.
2014. szept. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én csak valami Atripla gyógyszerről tudok. AZ ilyen?
2014. szept. 11. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmire nincsen garancia. Az antiretrovirális kezelés csökkenti a fertőzőképes vírusok számát, de nem garantálja, hogy az illető nem fertőz tovább. Eszembe nem jutna nemi kapcsolatot kialakítani egy ilyen beteggel.
2014. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos információt írok!

1:33000 az esély hogy meg fertözzön valakit.Egy eset történt az US A-ban de az sem tiszta ügy!!

2014. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha valaki szedi azt az 1 vagy 2 gyógyszert, akkor szinte majdnem 0% az esély.
2014. szept. 13. 12:26
 8/8 anonim válasza:

Mo-n akinek van TB-je annak ingyenes a gyógyszer.

És aki szedi, valóban úgy lecsökken a virus szám, gyakorlatilag nulla a vérében hogy nem tud fertőzni.

Férfiak nőtől amúgyis nehezen kapják el.

A terhes nők gyógyszer mellett se tudják átadni a babának a virust. De biztonsági okokból inkább nem szoptatnak.

2014. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!