Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi az "stclm " orvosi kifejezé...

Mi az "stclm " orvosi kifejezés jelentése?

Figyelt kérdés
Nyaki nyirokcsomó elhelyezkedésének leírására használták

#stclm
2014. okt. 2. 17:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Orvostanhallgató vagyok egyébként :)


Ez jó hír :) Igen, azt jelzi, hogy valami folyamat van a nyirokcsomóban, azért van folyton megnagyobbodva. Én azt mondom, hogy jobb, ha kiveszik, mert egy ilyen gyulladásos góc sok mindent elindíthat, és más gyulladásoknak a melegágya lehet. Ha kiveszik, szerintem nagy bajt nem csinálnak vele, de majd a doktornő biztosan elmondja, hogy merre tovább. Nagyon örülök, hogy ,,csak" ennyi a probléma, és semmi komolyabb! :)

2014. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Én gyanítom, hogy a mandulától lehet, mert azon az oldalon úgy néz ki mint egy dió a mandulám ( szép gömbölyű sok bemélyedéssel, bennük néha fehér kis "lepedékkel" ) a másik oldali mandula meg "mandula" -alakú ( laposka a másikhoz képest, szintén lyukacsos, de "lepedék nélkül" ) Ha fáj a torkom, minig ezen a duci mandula felöli oldalon fáj, és egyszer volt olyan drasztikus a betegség, hogy akkor fájt először a nycs.-m.

Na majd szerdán megint megokosodom :)

2014. okt. 17. 18:56
 13/20 A kérdező kommentje:

Záróakkord ( remélhetőleg)


Szerdai -biopszia utáni-kontrollom alkalmával a doktornő szintén megerősített abban, hogy ez egy "kóros nyirokcsomó" ( a szó ezen jelentése nem daganatost jelent, kóros, azaz kórokozóval küzdő)

Azt mondta, ha a nagyon zavar, kivetethetem, ha gondolom...

Én amellett döntöttem, hogy mivel a 2 éven át komoly fogínyvérzést okozó íny alatt enyhén szuvasodásnak indult bölcsességfogam-műtétje csak szeptember elején volt, adjunk időt ennek a tartósan megnagyobbodott ( szerintem ezen okból) nyirokcsomónak, hogy vissza tudjon húzódni, ha a viszonylag megvastagodott burka ezt lehetővé teszi. Azt javasoltam, hogy nyáron majd térjünk vissza a dologra, nem változik.


Kedves válaszadó: köszönöm folyamatos segítséged!

Sok sikert tanulmányaidhoz!

2014. okt. 23. 21:45
 14/20 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy végül minden rendben, és köszönöm szépen, nagyon igyekszem! :)
2014. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hello Kedves Orvostanhallgató segítségem!


Ismét én vagyok!


Eltelt egy év, a kis csomóm nem múlt el, most meg már a 3. doki győzködött , hogy hiába nem okoz gondot, szabaduljak már meg tőle, az ott nem normális, hogy ott van, úgyhogy rászántam magam a műtétre.


ehhez ugye az egy évvel korábbi protokolt újra végig kell csinálni.

Túl az Ultrahangon, az asp. cítológia előtt így mutatkozik a helyzet:


"Nyaki lágyrész Uh vizsgálat.


Bal oldalon a mandibula szögletben van egy 16x7,5 átm. nagyobb nyirokcsomó. A parozis vetületében van egy 33x14 átm. és mellette egy 8,9 x 5 mm echoszegény képződmény, mely tartalmaz cystosus részt is.

Submandibulárisan bal oldalon több 1 cm körüli nyirokcsomó van. Jobb oldalon a mandibula szöglet alatt van egy 16x8 mm átm nagyobb nyirokcsomó. "


Az érzeti oldala a dolognak így változott: enyhe nyomásra feszül: pl. párnára fekvés. Időnként viszket. Ha sós/ savanyút eszem, belenyilal, mint amikor a nyálmirigyet megnyomod. Az egyik doki alaposan megmozgatta, akkor azt mondta, szemmel láthatóan megnőtt, ergo vmiből folyadékot nyer, ergo ciszta.


Asp. cyt csütörtökön.


Kérdésem:

- ciszta műtét eljárási protokolja érdekelne( mi történik pl. előző este, aznap, mikor kelhetek ki az ágyból, altatás hatásai, hogy kerülhetők el pl a negatív hatásai az altatásnak)


Altatással kapcsolatban:


- marha rossz alvó vagyok, alvási aphnoé, reflux, és éber alvás a stressztől. Ha elalszom, az ellazult gégeizmok összeeresztenek mindent a torkomban, sokszor fuldokló köhögésre ébredek, ez az altatásnál okoz majd gondot?

( igazából én az altatástól félek, meg attól, hogy ágyban kell majd maradnom, ettől a hideg ráz már így is )


Számítok a véleményedre és másokéra is! :)


Szia

2015. okt. 12. 20:30
 16/20 A kérdező kommentje:

Az új cytológia eredménye az alábbi:


"Az angulus mandibulae alatt a subcutisban kb 2.5 cm átmérőjű köp. tömött terime.

A kenetben nagyszámú heterogen lymphoid sejtpopulatio mellett helyenként kifejezett sinus histiocysist illetve egy-egy magtörmeléket fagocytáló macrophangot is észlelni. Malingitásra utaló cytológiai jelet az anyagban nem látni.


Diag: Reaktív follicularis hyperplasia

Jav: a képlet eltávolítása és szövettani feldolgozása megfontolandó.



Bemásoltam, legyen egy helyen minden :)

2015. okt. 15. 13:27
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia ismét! :)


Sajnos a műtéti részéhez nem tudok kimerítően hozzászólni, mert abban nem igazán vagyok otthon :( Viszont ha altatnak, intubálni fognak, mert altatáskor eleve olyan ellazult állapotba kerülnek a nyakizmok, hogy összeeshetnek a légutak, ettől nem kell tartanod.

Általában a műtétet megelőzően éjféltől nem szabad enni-inni, hogy a gyomortartalom az altatás alatti ellazult állapotban ne kerülhessen a légutakba.


A cytológiának a lelete megnyugtató, semmi rosszindulatú folyamat nincs, viszont látszik, hogy maga a nyirokcsomó aktív, talán valamilyen fertőzéses góc lehet ott- ezért is indokolt kivenni.


Egyébként képzeld, végeztem nyáron, és már dolgozom :)

2015. okt. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hatalmas gratuláció!


Nem lehetett könnyű dolog!


Minden elismerésem :)


Köszi a választ, várom a csütörtöki talit a doktor úrral, majd mondom neki, hoyg adott oldali mandulám ősztől tavaszig viszket és lóhere alakú "járatok" vannak benne, ami megfázáskor "bennedékes" , fulldokló, uazon az oldalon csurog vmi hátrafelé, ha ásítok, kellemetlen az íze, de lehet, hogy csak az állandósult hátsógarati folyás az, ami az orrsövényferdülés operálása után se múlt el .


:P


Légy kitartó, biztos nem könnyű az elején, de egy mosoly sok kínos helyzetet felold, meg a humorérzék se árt, meg ha nevetni tudunk önmagunkon :)

2015. okt. 15. 17:57
 19/20 A kérdező kommentje:

* fuldokló száraz köhögésem van időnként a viszketéstől


ezt akartam írni, csak már írni sem tudok :)

2015. okt. 15. 18:00
 20/20 A kérdező kommentje:

Hello!


Nos, most van para.


Péntekre behívtak a szövettan eredményért, a nővér nem mondhatott semmit, én meg frászban.


A műtét teljesen simán lezajlott, a szép kis 10 cm-es vágásom szépen gyógyul, megkérdeztem a dokit utána, mondja meg, mit vett ki, azt mondta, ez egy tök békés nyirokcsomó.


Viszont.


A nővért faggatva olyan mondatok szaladtak ki a száján, hogy meg kell beszélni a további teendőket, meg majd együtt mindent megoldunk, ne izguljak. Mondom ember, 3 nap van addig, maga szerint hogy fogok aludni? Aludjon nyugodtan, ez a válasz jött rá.


Kérdés: ha ez nem rák, akkor mi az, amit még a szövettan képes kimutatni? PL. fertőzést a nycs-ban, autoimmun dolgokat, vagy a szövettan csak a rákos elváltozás diagnosztizálására kifejlesztett dolog?


Kicsit visszás nekem ez az egész, jó vékonytűs biopsziával, tökéletes vérképpel, 95 kilóval, nincs éjszakai izzadás, príma állapotban most jól rám ijesztettek. Csak rákról beszélhet a nővérke, amit a szövettan kimutathatott?


Kösz a választ előre is!

2015. dec. 15. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!