Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ágyi poloska, bolha vagy...

Ágyi poloska, bolha vagy rühesség?

Figyelt kérdés

Nos tehát az érdekes, számomra riasztó fogalmak alá írok egy részletes leírást. Hollandiában lakok, most a szabadságomat töltve néhány napja nõvéremmel meglátogattuk a nagymamámat. Mondhatni embertelen körülmények közt eltöltöttünk 3 napot nála, szalmazsákon aludtunk, és sorolhatnám. A lényeg az, hogy már az elsõ éjszaka valami összemart mindkettõnket. Nekem a bokám lett piros pöttyes, a nõvéremnek pedig a dereka. Az én csípéseim nagyon viszketnek, kissé megduzzadtak, pirosak. Az övéi kis apró piros pöttyek elszórva, és neki nem viszketnek. A második éjszaka csak dobott rá még egy lapáttal. Hazaértünk után egybõl lefürödtünk, hogy csillapítsam a viszketést, bekentem a lábam visszér elleni géllel (nem mintha ettõl vártam volna javulást a csípésre, de legalább hûsített). Szombat este értek a csípések elsõ körben, vasárnap pedig a második körben. Most szerda van, azaz eltelt néhány nap, de a pöttyek nem múlnak, sõt, mondhatni élénkültek. Nagyon meg vagyok ilyedve, ugyanis egy hét múlva megyek vissza Hollandiába. Már vásároltam Navascabin-t (rühirtót), és ha rüh, ha nem, a biztonság kedvéért használom. Ha bolha, akkor lehetséges az, hogy allergiás vagyok a bolhákra? Ha pedig ágyi poloska azt hogyan ismerhetem fel? Azt tudom, hogy attól egy rémálom megszabadulni. A sírás kerülget, igényes ember vagyok, soha ilyen bajom nem volt még. Nektek mi a véleményetek errõl a dologról? Szóbajöhet más állat is, ami megmart, és esetleg rámtelepedett, vagy a három közül valamelyik? Bocsánat a nagyon hosszú történetért, de a pontos válaszhoz pontos alapismeretet szerettem volna biztosítani. Elõre is köszönöm a válaszokat!


20/F



2014. okt. 22. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, olvastam a kérdésed már korábban és mostv azért írok, mert megtalálatam nalam, otthon a kis ..... -it !!! szoval, egy hónapja bizonyos helyeken, tele lettem csipesekkel, de korulotte meg jottek ki inkabb kiütés szerű , ekcémás jellegű foltok... rettenetesen viszekett, kb 2-3 nap mulva elmult, de kijütt más helyen... voltam orvosnál,, ránézett, h valami megcsípett, de nem tudott többet... már kezdett kellemetlen lenni, mert vakaróztam a munkahelyemen, a karom mint egy leprásé...otthon már minden kitakaritottam, fertőtlenítettem, de nem mult...(van egy gyerkocom es férjem, naluk semmi!!!) már kezdem megbolondulni, amikor szombat reggel az ágyban érzem, h a kezemen valami mászik és sikerült elkapnom, leütöttem egy banánnal (nem vicc)és szinte fröccsen belőle a vér, tehát meglett egy telejes hónap kutatás után a tettes! maradt belőle egy matrica a banánhéjon és ágyi poloska!!!!!hasonlít a csótányra csak kisebb és karcsubb, olyan 3-4 mm hosszu volt. Már csak abban reménykedem, h nem volt családja és barátai... szombat óta nincs új csípésem!
2014. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ágyi poloska, vagy bolha lehet, mindkettő okoz hosszantartó kiütéseket és erős viszketést. A bolhát könnyen megtalálod ruhákban, ágyban, az nappal is csíp és ugrik, ágyi poloska csak hajnaltájt jön elő és akkor csíp.
2014. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak bolhacsípések voltak, de úgy egy hónap kellett, mire eltûntek. Szerencsére egyet sem hoztam magammal szuvenírként, de egyenesen rettegtem, hogy mi lesz :) most már minden rendben, dolgozok, és próbálom felejteni a vakációt :) jövõ nyárig biztosan nem veszek ki szabadságot :D
2014. nov. 24. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!