Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nálatok meddig szokott tartani...

Nálatok meddig szokott tartani egy influenzás (vagy olyan jellegű) betegség lefolyása?

Figyelt kérdés
Én a múlt héten elkaptam valamit és már 5. napja vagyok nagyon beteg. Influenza szerű tünetekkel kezdődött (láz, hidegrázás, végtagfájdalom, levertség), plusz rettenetesen fájt a torkom, egyáltalán nem tudtam nyelni. Azóta ehhez jött az orrfolyás, egész sűrű váladékkal és a hurutos köhögés. Nem tudom meddig normális hogy tartson, de én eddig még semmit nem javultam, borzasztóan vagyok. Az egész hosszú hétvégét ágyban töltöttem és még ma is olyan beteg vagyok hogy nem tudtam munkába menni...
2014. okt. 27. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most már érdemes lenne elmenni az orvoshoz, mert lehet hogy ez már bakteriális, amire antibiotikum kell.

Milyen színű az orrváladék?

2014. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mondták a TV-ben, hogy a mostnai vírus, vagy hűléses megbetegedés szinte mindenkinél nagyon hosszadalmas, nekünk is 3 hétig tartott mire elmúlt a köhögés és a nátha. Érdekes, régebben pár nap alatt átment rajtam is ilyesmi, de már tavaly is 2-3 hétig köhögtem utána.
2014. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sárga és nagyon sűrű. Szedek c-vitamint nagy dózisban, immunerősítőket, köptetőt, de nem nagyon használnak. Nem tudom van-e értelme elvonszolni magam az orvoshoz, ha nem muszáj inkább nem kelnék útra.
2014. okt. 27. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha csak a nátha és a köhögés tart 5 napja, akkor még ne aggódj, de ha a torkod is fáj még és lázas is vagy, akkor menj orvoshoz.
2014. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az idei tényleg valahogy más, mert én tuti hogy évek óta nem voltam ennyire lerobbanva, pedig minden évben szoktam beteg lenni, de pár nap alatt túl vagyok a nehezén. De most, kész kínszenvedés.
2014. okt. 27. 14:33
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a brutál torokfájás szerencsére elmúlt, és a lázam sem vészes, esténként van hőemelkedésem. De a közérzetem nagyon rossz még mindig és iszonyúan köhögök.
2014. okt. 27. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok:Ha sárga, akkor az már bakteriális... :/ Arra pedig antibiotikum kellene, vagy legalább egy antibiotikumos orrcsepp
2014. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha sárga az orrváladék, akkor az már lehet bakteriális felülfertőződés jele, ilyenkor már szükség lehet antibiotikumra, menj el a háziorvoshoz.
2014. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezek voltak a tünetek: esténként egy kicsit hőemelkedés, folyamatos hurutos köhögés (este is szinte egyfolytában), rossz közérzet, fáztam egyfolytában. Elmentem az orvoshoz, írt fel köptetőt (azt érdemes szedni) meg lázcsillapítót. Ki se váltottam az utóbbit, a láz az most fontos szerepet tölt be, ha egy napig is 39 fokos a lázad, akkor érdemes beszedni, de ha nem ilyen durva a helyzet, csak pár óráig tart és nem olyan magas, inkább jól takarózz be, öltözz fel, hogy kiizzad a betegséget, ez a test természetes reakciója, nem kell félni tőle.


Nekem is eltartott vagy 3 hetet, főleg a köhögés. A hőemelkedés kb. 3-4-szer fordult elő, nem volt vészes, de a köhögés az elég makacsul megtartotta a 3 hetet.

2014. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De, akkor milyen színűnek kéne lenni az orrváladéknak?? Nekem mindig sárga szokott lenni, átlátszó csak akkor amikor allergiaszezon van. Most csak az állaga sűrűbb a szokásosnál.
2014. okt. 27. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!