Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüdőgyulladás utáni gyengeség...

Tüdőgyulladás utáni gyengeség normális? Meddig tarthat ez az állapot?

Figyelt kérdés
3 hete megfáztam, aminek a vége tüdőgyulladás lett. Későn mentem orvoshoz :( Ekkor már nagyon le voltam gyengülve, erősen köhögtem, lázam viszont nem volt, csak kis hőemelkedésem. A lényeg, hogy ekkor kaptam antibiotikumot és az orvos azt mondta, hogy, ha elfogyott a gyógyszer, menjek el mellkas röntgenre. A gyógyszert beszedtem, így tegnap el is mentem mellkas röntgenre, a lelet tökéletes lett, a gyulladás nyom nélkül felszívódott. Az orvos adott allergia elleni gyógyszert, mert az erőteljes köhögés-fulladás továbbra is kínoz, illetve a mellkasomban szorító érzés van. Viszont valóban érzem, hogy az antibiotikum segített. A baj az, hogy tegnap este bevettem az első szem allergia gyógyszert (Lordestin), és azóta olyan vagyok, mint akit fejbe vágtak. Szédülök, kóválygok, este 8kor elaludtam, ma reggel 7kor alig bírtam felkelni. Azóta is szédülök és ha lefeküdnék biztos elaludnék..(Ezt azonban nem tehetem meg, mert egyedül vagyok itthon az 5 évesemmel). Az allergia gyógyszer a köhögésemet megszüntette, nem fulladok már annyira, viszont ez a rossz közérzet, szédülés és álmosság elviselhetetlen. Ez lehet az allergia gyógyszertől? Vagy még a tüdőgyulladás "maradványa"? Mennyi idő mire jobban leszek? Sosem volt még tüdőgyulladásom, így nem tudom, hogy mire számíthatok. Esetleg valaki végig járta már ezt az utat és tud segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. nov. 7. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán lehet a bogyótól, ne szedd be. Egy hét alatt el kellene hogy múljon magától.
2014. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is a gyógyszerre gondolok, bár furcsa, mert az van a papírjára írva, hogy ez a típusú allergia gyógyszer nem okoz álmosságot. Az orvos is pont ezért írta fel, mert ez "jó". Erre tessék, kiüt teljesen. Mellékhatások között fel van sorolva álmosság, szédülés, szájszárazság, rossz közérzet, hát ez mind megvan. :(
2014. nov. 7. 18:12
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Állítólag a xanax sem okoz semmit, én mégis két napig aludtam tőle, amikor bevettem egy szemet. :) Nagyon nem mindegy, mennyire van szoktatva hozzá a szervezeted. Egyéni reakciók mindig vannak, és egyedül Te érzed, hogy érzed magad.

Ha valami nem jó, akkor akármit mondanak, az nem jó. Ha tönkremégy, akkor az Neked baj, a dokinak viszont csak egy vállvonás, hogy aki dolgozik, hibázik, és eleve honnan tudhatta volna.


Pihenj sokat (amennyit a gyerek mellett lehet), marhahús, gyümölcs, teljes kiőrlésű cuccok... és ne stresszeld magad. Ez mindig működik.

2014. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!