Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi okozhatja a vérzést?

Mi okozhatja a vérzést?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdődött, hogy a hasmenésemet enyhe vér is kísérte. Akkor kezdtem el épp antibiotikumot szedni a torokgyulladásomra, így ez egy-két napra elmúlt. Küldtünk be mintát a biztonság kedvéért,de negatív lett. Néhány hete észre vettem hogy mostanában indokolatlanul megy a hasam amit felvált rendes széklet, majd megint hasmenés, de figyelek arra hogy mit eszek. Kb. 3 hete ment a hasam amit kicsit több vér is kísért mint először, élénk színű. 2 nap múlva elmúlt, majd egy hétre rá szilárd székletem volt, és megint élénk piros vérzés. Ma ismét ugyanez, csak most sokkal erősebb a vérzés, eddig sem egy kis csík volt se a székleten,se a papíron,de most kissé szivárog is, és reggel óta csak most kezdett enyhülni. Fájdalmaim nincsenek, a hasam néha picit szúr talán (de az lehet hogy emiatt az idegeskedés miatt). Félek hogy az orvos nem venne komolyan mert múltkor is negatív lett a mintám, de aggódok hogy mitől lehet ez. Érdemes kivizsgálni?


18/L



2014. nov. 25. 23:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem elképzelhető, hogy aranyered lett (persze ez függetlenül a rosszulléttől) de ez csak az én ötletem. Érdemes lenne végbéltükrözésre menni. Jobbulást!
2014. nov. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:
magától nem fog elmúlni.van étvágyad?nem fogytál sokat?ezek lehetnek komolyabb betegség tünetei.bár elég fiatal vagy.valamit mozognod kéne rendszeresen,gondolom még futni sem szoktál.
2014. nov. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hányingerem gyakran van és étvágyam semmi kb, magamba erőltetem a kaját, de nem fogytam mostanában. Sportolni kb 2 naponta szoktam 2 órát, hétvégén többet. De köszönöm az a válaszokat! :)
2014. nov. 26. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném, hogy a "mintát" több irányú vizsgálatnak lehet alávetni, tehát attól,hogy az egyik vizsgálat "negatív", a másik lehet pozitív! Ha az ÁNTSZ-hez adtad le, akkor elsősorban a fertőzéses eredetet zárják ki, ha "sima" laborba viszed, ott mutatják ki belőle az esetleges "rejtett" vérzést Benzidin-próbával. Mivel ez a vérzés nem "rejtett", számomra egyértelmű, hogy sürgősen föl kell keresned egy szakorvost (pl.: gasztroenterológust, ahová a háziorvos utalhat be), ahol mindenképpen meg kell nézni (valószínűleg egy tükrözéses vizsgálattal), hogy honnan ered a vérzés. Lehet, hogy valóban "csak" egy aranyér okozza, de feltétlenül ki kell zárni mást is - már csak azért is, mert egyéb panaszaid, tüneteid is vannak (pl.: székelési ritmus váltakozása, hasfájás).

Mielőbb megtörténnek a vizsgálatok, annál jobb, mert a rendszeres vérzés vérszegénységet is okozhat!

Ezt mindenképpen ki kell vizsgálni !!! :(

2014. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A problémám a mintával az volt eddig is, hogy tartott a vérzés egy-két napig,és mire leadtam elmúlt. Most viszont már a székletem teljesen fekete, feltételezem ez az alvadt vér miatt van, és kezdődik megint előről az egész pár nap múlva. Ha ez huzamosabb ideig tart, nem hiszem hogy aranyér lenne. :/
2014. nov. 27. 13:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz mielőbb!!! Sok minden lehet, nem muszáj feltétlenül a legrosszabbra gondolni, de kizárni sem lehet. Ha a széklet már fekete, akkor az belülről jövő vérzés. De bármilyen vérzést ki kell vizsgálni. Lehet, hogy Crohn-betegség, vagy colitis ulcerosa, illetve lehet jóindulatú és rosszindulatú elváltozás is. Ha az a doki, akihez jársz, nem vesz komolyan, keress egy másikat. Ennek a végére kell járni, mielőtt még túl késő lenne! Jobbulást!
2014. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ma megjött a vérvételem eredménye, holnap viszem vissza, a doktorom szerencsére segít, eddig úgy néz ki valamilyen gyulladás lehet. Köszönöm szépen ! :)
2014. nov. 27. 17:25
 8/11 szántóvető ***** válasza:
szerencséd van.lehetne többféle ráknak vagy fekélynek is a tünete.
2014. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha szurokfekete a székleted, az azt jelenti, hogy nem az alsó bélszakaszból származik, hanem valahonnan a felsőbb szakaszból vagy a gyomorból, s már "emésztett"! Akár egy gyomor vagy nyombélfekély, vagy egy fekélyes vastagbélgyulladás,vagy más is lehet a háttérben - feltétlenül meg kell nézni sürgősen !!! (ráadásul fiatal is vagy még!)

Szerintem nem kizárt egy kórházi kivizsgálás sem - lélekben erre is próbálj felkészülni...:(

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2014. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem felkészülni rá:( Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és a válaszokat !
2014. nov. 27. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!