Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van most valami új "nátha vírus"?

Van most valami új "nátha vírus"?

Figyelt kérdés
Először a páromon vettem észre, amikor a szeptemberi megfázásos időszakban "elkapta" a náthát, de mielőtt meggyógyógyult volna visszaesett.Azóta is náthás. Már antibiotikumot is szedett, de csaknem gyógyúlt ki belőle, javulgat, aztán ismét visszaeseik (tüsszög, átlátszó váladékot fúj ki, néha köhécsel). Viszont pár hete észrevettem, hogy a kollégáim is panaszkodnak (nem közvetlen), hogy már antibiotikumot is szedtek, de nem használt és már hetek óta nem múlik el a nátha.Ez valami új "járvány, vírus"?
2014. dec. 9. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok most a hűléses beteg.

Nálam is ez van immár hónapok óta, én is szedtem már antibiotikumot, de semmit nem használ, beszedtem 2 doboz köptetőt és még mindig köhögök és jön fel váladék is. Nekem is szeptember óta tart a náthám, néha kicsit jobb, majd kezdődik előlről, ilyen még egy évben sem volt. Voltam orvosnál, ő írta fel 1 hónapja az antibiotikumot és a köptetőt, de nem sok eredménye volt.

2014. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szeptemberit én is elkaptam, de abból kb.2-hét alatt kijöttem (igaz 1 hétig otthon voltam), de ez tényleg furcsa. Én se tapasztaltam ilyet, hogy ilyen sok embernél eltart hetekig/hónapokig.És tényleg semmi nem használ, de a gyógyszerek, se a kialvás, pihenés semmi.A péromat már el akatram küldeni vérvételre, de túl makacs hozzá, pedig jó lenne kideríteni mi lappang benne, mert akkor talán meggyógyulna.
2014. dec. 9. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Van valami, ősszel náthás lettem, a taknyos korszak hamar véget ért, de valami 2 hétig még úgy köhögtem, hogy azt hittem megfulladok. AZtán októberben visszaestem, ott is köhögtem mint a fene hetekig, sőt átment kötőhártya gyulladásba is ^^
2014. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én vérvételen is voltam a gyógyszerszedést követő második héten, teljesen jó volt a vérképem. Hurut viszont azóta is jön fel , és ha nem is nagyon erősen, de náthám is megmaradt, legalábbis töbször ki kell fújni az orromat.
2014. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!