Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet herpesz? Ha igen,...

Lehet herpesz? Ha igen, dermofil paszta jó rá?

Figyelt kérdés
Mielőtt ostobának tartanátok, sosem volt még herpeszem, így fogalmam sincs arról, hogyan is zajlik ez az egész. A szilveszterem nagy része egy ismerősömmel való csókolózással telt, belülről nagyon csúnyán ki is sebesedett a szám még aznap, de ennyi volt a problémám. Tegnap-tegnapelőtt azonban nem sokat ittam, ráadásul az újév is eléggé alkoholmámoros volt. Ki is száradt a szám, lehet a csóktól is sebes volt, egész nap azt harapdáltam. Reggelre kisebesedett, tovább piszkáltam, most már egyre csak dagad, egyre inkább viszket és fáj. Gyors megoldás? Azt olvastam, herpesz esetén az ecet megöli a bacikat, így azon már túl vagyok, most meg tettem rá dermofil pasztát, hátha leszárad, azonban nincs itthon semmi kifejezetten herpeszre való kenőcs.
2015. jan. 3. 19:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha valóban herpesz, akkor nem jó rá az ecet vagy a közönséges kenőcs. A herpeszt a sejtek BELSEJÉBEN levő vírusok okozzák, nem a sejteken kívül növő bacik. Ezért nem jók rá a házi szerek. Vegyél a gyógyszertárban Telviran kenőcsöt vagy Zovirax kenőcsöt. Az jó rá, ha TÉNYLEG herpesz.

Egyébként sajnállak, hogy ilyen peches vagy, hogy elkaptál egy ilyen betegséget, sajnos ez el fog kísérni életed végéig - időről időre elő fog jönni.

2015. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!