Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan hozhatnám helyre az...

Hogyan hozhatnám helyre az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
16 évesen autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam, amit azóta kezelünk és kb tünetmentes. Sajnos az immunrendszerem viszont egyre gyengébb, érzem, hogy nem működik jól. Nagyon sokszor van herpeszem, néha bedagad a torkom és borzasztó, nem szűnő porallergiám van, hiába szedek rá gyógyszert. Már két éve nem érzek se szagokat, se ízeket. Néha már annyira elegem van, hogy csak bőgök. Van esetleg valamilyen tisztító/regeneráló kúra? Segíthet valamilyen kezelés? Komolyan benne lennék már bármiben, csak működjön. 25/L

2014. dec. 27. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szedjél vitaminokat. És ne idegeskedj , mert az is csak gyengíti. Sportolhatsz is valamit esetleg, az is jót tesz. Tudom , hogy most tél van , de amúgy sok zöldség gyümölcs...
2014. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor érdemes megvenni a többezer forintos laborban előállított multivitaminokat? Ha jó tapasztalatod van vele, bevállalom. Gyümölcsöt, zöldséget, rengeteget eszem, nagyon szeretem őket.
2014. dec. 27. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem ezzel kell kezdeni.
2014. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igyál mindennap turmixot,alap cékla,alma,ehhez mehet répa,kivi banan,narancs stb,vizzel felöntöd.Minden nap egy nagy pohár,mellette gránátalma nagyon jó,plussz béres csepp.Ha ezeket iszod,garantáltan megerősödsz,és nem kerül egy vagyonba.Amúgy sem jók ezek a szintetikusan előállított bogyók.
2014. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Eléggé fontos lenne,hogy pontosan mi a betegséged. Nyilván nem ugyanazt kell szednie egy multiplexesnek, mint egy IBD-snek. Kevés az infó!


(szintén autoimmun beteg vagyok)

2015. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rheumatoid arthritisem van (ízületi gyulladás).
2015. máj. 14. 22:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Aha, ismerem. Ez annyiból "mázli", hogy ehetsz-ihatsz bármit. Szintén jó, hogy tünetmentes vagy évek óta. A helyedben alávetném magam egy neked összeállított vitaminkúrának. Menj el egy olyan vérvételre, ahol megállapítják,hogy milyen vitaminból van hiányod és így tudod pótolni szépen.


A jógát már próbáltad? Nagyon hatásos, neked pláne. D vitamint szedsz? Ha nem, akkor (vérvétel után persze) az is sokat segíthet rajtad. Ezen túl gyógynövényes borogatás, vagy ivókúra is jó lehet.

2015. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A jógát próbáltam, és rossz tapasztalatom van. Nagy csoportban voltunk, a tanár nem igen figyelt külön-külön mindenkire, így mondjuk érthető, hogy nekem baromi nehéz és fájdalmas volt. Akkor is erőltette a mozdulatokat, mikor mondtam, neki, hogy mindjárt bepisilek a fájdalomtól, mondván, hogy nem baj az, az úgy jó... Úgyhogy kb. 6 alkalom után abbahagytam.

Nagyon jó tippeket írtál, meg fogom lépni. Köszönöm!

2015. máj. 15. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon-nagyon rossz helyre mentél. Ha pesti vagy, én tudok ajánlani egy jó helyet. Én javaslom,hogy menj máshová és ne hagyd annyiban a jógát, ez pont arról szól,hogy ha fáj, akkor nem folytatjuk. Nekem is baromi nehéz a mozgás, más típusú autoimmun betegségem van, viszont reumás vagyok én is és nekem mindig azt mondta a jógatanár,hogy én a könnyebb verziót csináljam és azonnal hagyjam abba,ha fáj.

Jobbulást! :)

2015. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem pesti vagyok sajnos, de Gödöllőn talán találok valamit. Bár nem vagyok bizakodó, engem kicsit kiábrándítottak. Neked is jobbulást! :)
2015. máj. 15. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!