Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Begyulladt az ujjam két napja...

Begyulladt az ujjam két napja és nem múlt még el. Kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Kezd megijeszteni. Tegnap előtt délután egyszer csak el kezdett fájni, feszülni, lüktetni a gyűrűs ujjam legvége, közvetlen a körmöm mellett. Nagyon fájt, úgyhogy vettem be rá fájdalom- és gyulladáscsökkentőt. Ettől jobb lett, de a duzzadás nem ment le. Bekentem Betadine-nal, majd sós-vizes borogatást tettem rá. A forróság és a piros szín nem múlt el, ezért körbe kérdeztem ismerősöket, hogy mit szoktak ilyenkor csinálni. Párakötést javasoltak, ki is próbáltam paradicsommal és krumplival, aminek hatására a genny kifolyt szépen reggel a körmöm mellett. Pfuj. Mindegy, megint bekentem Betadine-nal es leragasztottam sebtapasszal.

Valaki járt már így közületek?

Mi lett vele?

Az ujjam már nem fáj/lüktet, de még mindig piros és melegebb.

Orvoshoz kéne menni, vagy majd szépen meggyógyul?

Néha enyhén viszket rövid ideig.

A sebtapaszt vegyem le?

Tetanusz szükséges?

A "piros csík"-tól kell félnem, vagy az már jelentkezett volna?

Lány vagyok, szükségem van a bal gyűrűs ujjamra, hátha valaki el akar majd jegyezni.



2015. jan. 20. 00:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem a túlaggódó szövegemből, hogy látható sérülés nincs.
2015. jan. 20. 00:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Megszúrtad, vagy belement szálka? Akkor nem árt sebészetre elmenni, Ha a körmöd gyulladt be, mert benőtt, akkor jó rá a jódozgatás, de nappalra ne kösd be, estére tegyél rá Tetran krémet és akkor kell rá egy tapasz is, ez általában 2-3 nap alatt leviszi a gyulladást, ha nem, vagy rosszabbodik, akkor irány a sebészet.
2015. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Gondolom akkor inkább megsértettem, de nem vettem észre.

Köszönöm a választ!


Még aloe verát megpróbálom, meg a kenőcsöt, amit mondtál. :)

2015. jan. 20. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
A sebészen kívül vannak alternatív gyógymódok: [link] pl úti lapu vagy aloe, ahogy te is írtad, bár nem hiszem, hogy most télen találsz ilyet. Ezekkel mondjuk a látható sebeket szokták kezelni. Elképzelhető, hogy antibiotikumot kell szedned rá, úgyhogy szerintem keress meg egy orvost.
2015. jan. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!