Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez akkor most streptococcus?

Ez akkor most streptococcus?

Figyelt kérdés

a torkom alig fáj, viszont nehéz a nyelés, és a manduláimon fehér foltok vannak. lázam nincs, közérzetem se borzasztó, étvágyam is van.

lehetnek fehér foltok sima torokgyulladásnál is, vagy ez mindenképp vmi bakteriális?

azért kérdezem,hogy érdemes -e antibiotikumot szedni rá vagy nem.

(dokinál még nem voltam,de nekem kb sajnos midenre egyből antibiotikumot ír fel. baci kitenyésztés ,minden komolyabb vizsgálat nélkül. én meg fölöslegesen nem akarok ilyeneket beszedni)



2015. febr. 6. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem megfelelően kezelt mandulagyulladás szövődményeként elég cifra, és egész további életedre kiható betegségeket szerezhetsz, ha ilyenekre vágysz, várd meg a "baci kitenyésztés" eredményét!
2015. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

mégegyszer akkor : elmegyek a háziorvosomhoz, NEM fog kitenyészteni semmit, max belenéz majd a torkomba, és az alapján,amit lát fog felírni antibiotikumot esetleg hazaküld, hogy iszogassak forró teát.

honnan tudom? évek óta hozzá járok.

tehát ezért mertem fel tenni a kérdést...

2015. febr. 6. 17:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha fehér folt van a manduládon, akkor majdnem biztosan tüszős mandulagyulladásod van (de persze az orvos látja, hogy valóban az-e). A tüszős mandulagyulladásra mindenképpen kell antibiotikum, és elég jól ismert, hogy mely antibiotikumok megfelelőek a legtöbb esetben. Ezt az orvos tudja, azt fogja neked írni. Tenyészteni akkor szoktak, ha az első antibiotikumra nem múlik el (az esetek elenyésző részében). Menj el orvoshoz!
2015. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

rendben ,köszönöm.

Cefzil jó rá,ugye?

2015. febr. 6. 19:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet anélkül semmit sem mondani, hogy ne látta volna az orvos a fehér foltokat a manduládon. A távgyógyítás nem működik!
2015. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valószinü tüszős mandulagyulladás,magától nem fog elmúlni.A gégészetre menj ne a háziorvoshoz!Látatlanba senki sem tud semmit mondani,látni kéne a torkod.Mutass egy képet.
2015. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

végre kaptam időpontot a dokihoz. ma megyek 6 ra.

próbáltam képet csinálni,de a vaku miatt, alig kivehetőek a dolgok :(

2015. febr. 8. 11:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Jól teszed ha elmész a dokihoz,majd írd meg mit mondott,milyen vizsgálatot csinált.Jó lett volna látni a torokképed,nekem is hasonló a gondom.Próbáld vaku nélkül fényképezni,pl.ablak előtt.
2015. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


remélem működnek a linkek. ezek vakus képek. talán az elsőn jobban látszik. ennél drasztikusabb valójában. elég sok fehér folt van rajta már..főleg hátul.

2015. febr. 8. 14:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Jók lettek a képek.Elég csúnyák a manduláid és nagyok,gondolom azért nehéz a nyelés!Lehet,jobb lenne kivetetni de majd a doki megmondja.Hány éves vagy?Felnőtt korban már körülményesebb,úgy hallottam.Nekem a jobb oldali mandulám mindig duzzadt,nézd meg: [link]

[link]

2015. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!