Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ótvar ellen mit lehet tenni?

Ótvar ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2 éve nem múlik el az ótvar rajtam. Az első 5 hónapban vagy 8-szor voltunk bőrgyógyásznál és nem volt képes elküldeni kivizsgálásra azóta sem, a végén már ráhazudta, hogy pattanás aztán adott antibiotikumot (tisztára hülyének nézett).

Azóta 1-szer elmentem hozzá, bár a sz@r sem akar ezek után, mert furunkulus jött ki a fülem mögött tőle, amit fel kellett vágni.

Nem használnak az antibiotikumok (vagy csak alkalmilag, aztán 2 héttel később megint kijön). Próbálom most már leszedni a gennyes részeket (nem vagyok hülye és nem fertőzöm el magamat: se a családomat nem fertőztem meg ennyi idő alatt, se az osztálytársaimat). Elvileg ilyenkor nem szabad közösségbe menni, de hát 2 évig nem hiányozhatok az iskolából.

Mit tehetek ellene?

Kipróbált:

Orvos írta fel: antiszeptikum, zynerit, fucidin (hatástalan)

Saját: betadin, corsodyl (elején használt most meg nem), mézes-foghagyma (hatástalan)

Jelenlegi: ebrimycin gél + teafaolaj (ezek eddig nagyjából működnek, de olyan gyorsan terjed, hogy mire leszedek egy hólyagot, másik négy jön ki mellette).



2014. ápr. 30. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy eleged van a bőrgyógyászból, de vissza kellene menni (lehetőleg egy másikhoz, aki érdemben foglakozik veled), és letenyészteni ezt a baktériumot. Baromi sok a rezisztens törzs, és tudni kellene, hogy ez éppen mire érzékeny. Addig is Betadine.
2014. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kellett volna adnia

antibiotikumot -

2018. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nem használt
2018. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezüst kolloid
2018. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!