Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet vérmérgezés? Félek.

Ez lehet vérmérgezés? Félek.

Figyelt kérdés

Most is látom, hogy a karomon egy piros csík van. Nem erős piros, de elég hosszú (úgy kb 2-3 cm), hanem inkább olyan, mintha megkarcoltam volna valamivel. Viszont szerintem semmivel sem karcoltam meg.

21 éves vagyok.

Megvágni magamat egyedül a borotvámmal szoktam néha véletlenül.

Nincs lázam, nem ráz a hideg, nem fáj a fejem, de nagyon félek, hogy ez vérmérgezés. Anyumnak megmutattam, azt mondta, megkarcoltam biztos.

Múltkor is láttam magamon ilyeneket, a bal kezemen (most is ott van), a hasamon is volt 1 picim, stb.


Lehet megkarcoltam, vagy kivakartam, de nem értem hogyan. A mostani csík is eléggé halvány, de félek, hogy erősebb lesz.


Mi lehet ez? Eléggé meg vagyok ijedve. A csík nem viszket, nem fáj, olyan, mintha végig húztam volna valami bökősebb tárgyat a bőrömön, pedig egyáltalán nem emlékszek ilyenre. (Kivakarni meg biztos nem tudtam, nincs ehhez körmöm úgymond)



2015. febr. 13. 17:04
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
(vagy a szőr nő azon a helyen? de pont 1 vonalban?)
2015. febr. 13. 17:06
 2/27 A kérdező kommentje:
Ja és a csík karcolásnyi vékony. Szóval nem széles.
2015. febr. 13. 17:08
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem, nem lehet az. Ez csak egy városi legenda a vörös csíkról és egyébként sem történt veled semmi olyasmi, amitől ilyen mérgezést lehet kapni. Az normális, hogy néha valami piros folt megjelenik az emberek bőrén, vakarod, megkarcolod, stb.
2015. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem vérmérgezés. el is vakarhattad,vagy megkarcoltad. ne aggódj :)
2015. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De épp ezaz, hogy nem is emlékszek rá, hogy megkarcoltam volna, mert tegnap még nem volt a kezemen.
2015. febr. 13. 17:12
 6/27 A kérdező kommentje:
Ezelőtt kb 3-4 nappal is volt a bal kezemen egy jó hosszú, azt sem tudtam, hogy honnan jött.
2015. febr. 13. 17:14
 7/27 anonim ***** válasza:
A vérmérgezésnél a vörös folt, vagy csík megjelenését magas láz és gyengeség előzi meg. Továbbá komoly betegségek szövődménye, te pedig teljesen egészséges vagy, csak éppen hisztérikus. Talán majd kinövöd.
2015. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hisztérikus, csak megijedtem, mert múltkor is volt ilyen a kezemen.

A gyengeséget hogy kell érteni? (nem beképzelem magamnak, csak érdekel:))

2015. febr. 13. 17:19
 9/27 anonim ***** válasza:
Egyébként ha pár nappal ezelőtt vérmérgezésed lett volna már nem élnél, jobb lenne gondolkodni a parázás helyett.
2015. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ha 3-4 naponta van vérmérgezésed, akkor ne aggódj! Nagyon erős az immunrendszered, ha ebből mindössze halvány karcolásokat észlelsz. Én inkább szegény édesanyád miatt aggódom. Nem lehet könnyű az élete!
2015. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!