Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphatok valakitől úgy...

Elkaphatok valakitől úgy Hepatitis C-t hogy olyan ételbe ettem bele amelybe előzőleg már ő is beleevett?

Figyelt kérdés

Családi dologról van szó,és konkrétan egy somlói galuskáról amelyről nem tudtam hogy azért kisebb adag a többinél mert az apukám,aki a hepatitis-es korábban már elkezdte megenni,csak félbe hagyta.


És még kanalat sem cseréltem :(



2015. febr. 15. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A fertőzés terjedése


A hepatitisz C vírus vér, vérkészítmények útján, valamint fertőzött vérrel szennyezett tűvel terjed. A vérkészítményeket ma már szigorúan ellenőrzik erre a vírusra is, továbbá az egyszerhasználatos eszközök elterjedése révén a kórházi fertőzések valószínűsége elenyészően kicsi. Az apró bőrsérüléseken bejutó, parányi mennyiségű vér is fertőzést tud okozni. Fennállhat a fertőzés veszélye tetoválás, akupunktúra vagy testékszer felhelyezésekor. A szexuális úton történő fertőződés valószínűsége kicsi. A vírust hordozó anya nem veszélyezteti újszülöttjét, ilyen eredetű megbetegedést eddig nem észleltek. Igen veszélyeztetettek az intravénás droghasználók.

2015. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,tudom hogy elsősorban vérrel terjed de én már olvastam olyat is hogy nyállal is,ezért kérdezem :(


Vagy az már egy idejét múlt szemlélet?

2015. febr. 15. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem! A c kizárólag vér útján terjed, nyállal, szexuális úton NEM!
2015. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A hepatitis C vírus szexuális úton terjedhet, csak sokkal kevésbé, mint a hepatitis B.


De itt nem erről van szó, hanem enterális (szájon keresztül történő) útról. Ha került is volna hepatitis C vírus a somlói galuskára vagy a kanálra valahogy, a gyomorsav tönkretenné. A HCV (hepatitis C vírus) NEM terjed élelmiszerrel.

2015. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elismert hepatológus prof ismerősöm mondta egy hepatológus konferencia után hazatérve, hogy egyik téma a hepatitis c terjedése volt, és a konferencián résztvevők egyöntetűen mondták, hogy bár valóban felmerült a hepatitis c szexuális illetve nyál útján történő terjedése, egyikőjük praxisában sem fordult még elő. Szerinte elméletileg valóban terjedhet úgy is, de gyakorlatilag még nem találkoztak vele.
2015. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!