Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphatok úgy nemi betegséget...

Elkaphatok úgy nemi betegséget, hogy nem szexeltem még soha, és csak nagyon régen 4-5 éve voltam vérvételen?

Figyelt kérdés

Van valami kis folt a péniszemen. A bőrgyógyász nem tudta megmondani, hogy mi és most vérvételre kell majd mennem.


Most néztem a lapot és a tesztek fele nem betegség teszt.

Elkaphatom szex nélkül is?


Csak mert Én mondtam neki, hogy amikor előjött az a kis folt, akkor nem volt senkim.


2015. jan. 14. 19:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Nemi betegséget. Ezt akartam írni (fent).
2015. jan. 14. 19:45
 2/6 anonim ***** válasza:

szia, kaphatsz.

bár én nő vagyok, én is elkaptam nemi betegséget szűzlány koromban, méghozzá uszodában.

ja és olyan betegséget, ami az orvosi irodalom szerint kizárólag nemi érintkezés útján terjed, úgyhogy otthon még meg is voltam gyanúsítva mindennel.

2015. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es emlekszel meg melyik volt. engem erdekelne!

Igen elkaphatsz. az egyik a Trichonomas...de ez egy egysejtu.

De itt egy cikk:

[link]

2015. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

chlamydia volt.

az akkori dokim még gyereknőgyógyász volt, és azt mondta nekem, hogy ovisok is elkapják, szóval tutira nem igaz, amit mondanak, hogy csak nemi érintkezés útján terjed.

én meg persze tudtam magamról, hogy hozzám sem ért senki.

2015. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyen régen voltál vérvételen, nincs összefüggésben azzal, hogy elkaphatsz-e nemibetegséget szex nélkül. Sokféle nemibetegség van, amit gombák, egysejtűek, baktériumok vagy vírusok okoznak, de a férfiak és nők között jelentős eltérések lehetnek a fertőződésre való hajlam ill. a betegség súlyossága tekintetében. A nemibetegség kórokozójával való fertőződés valószínűsége a fertőzött személlyel való nemi kapcsolat létesítse esetén a legnagyobb. A fertőzést okozó mikroorganizmusok azonban tárgyakra került testváladékban vagy közös használatú fürdővízben továbbra is életképesek maradhatnak és így elvben fertőzhetnek. Ennek mértékére vonatkozóan azonban tudományos igényű vizsgálatok alig történtek.

A saját magadon észlelt tünetnek nagy valószínűséggel semmi köze nemibetegséghez, pláne, hogy a leírás is globálisan az egész szervet említi és nem pontosítja azt az anatómiai helyszínt, ahol ez jelentkezik. Mintha azt írnád, hogy találtál magadon egy pattanást.

2015. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gombát, szemölcsöt, ilyesmiket simán elkaphatsz. Törölközőről, fürdővízből, bár azt klórozzák emiatt, stb...
2015. jan. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!