Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS - Oltási igazolás kiadása?...

SOS - Oltási igazolás kiadása? Többi lent.

Figyelt kérdés

sziasztok, tud valaki olyan háziorvost ajánlani Budapesten, aki kiadja az oltási igazolást, úgy, hogy nem oltja be a gyereket!

És mennyibe kerül ez?

Nem akarom, hogy autista legyen a gyerekem!!!! Normális válaszokat légyszi.



2015. márc. 3. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen orvos! Milyen oltást nem akarsz neki beadatni? Miből gondolod, hogy autista lesz tőle?


Egyébként drága kis hazánkban pénzért bármit lehet... de azt hiszem, ennek ellenére nem fogsz ilyen orvost találni - vagy csak én vagyok ennyire naiv?!...

2015. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem szeretnék semmilyen oltást beadatni neki, van egy rokonom, akinek a fia autista lett az oltások után.


Azt olvastam valahol, hogy van több oltásellenes orvos is, aki tud ilyet, légyszi írjon priviben, köszi.

2015. márc. 3. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Inkább tájékozódj normális helyről...

Rég bebizonyították, hogy semmi köze nincs az oltásoknak az autizmushoz.

[link]

2015. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Semmilyen oltástól nem lesz autista senki. Még csak a születési problémáktól se! Ez egy genetikai eredetű, az idegrendszert átható fejlődési zavar.

Egy amerikai doki találta ki, mert együttműködött egy ügyvéddel, és az volt a terv, hogy leperelik a gatyát az USA kormányáról. De a doki mindent hamisított - értsd: MINDENT!


A dolog azért lett népszerű, mert a szülők képtelenek elfogadni, hogy a gyerekük autista, és nem lehet megjavítani, és ezért senkit nem hibáztathatnak... Hiába van ott a családban a "fura" nagypapa, nagybácsi stb - akkor is a gyíklények meg a csemtré' a hibás! :)

2015. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
NEM lehet autista senki egy oltástól, a rokonod fia sem attól lett az, hanem mindig is az volt, csak az oltásokat előbb kapta meg mint a diagnózist. Ez egy genetikai eredetű dolog, semmi de semmi köze nincs az oltásokhoz. És igaza van az előzőnek, valami amerikai orvos hamisításai miatt terjedt el ez a h*lyeség, semmi valós alapja nem volt soha.
2015. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

A kérdés nem ide való.... Ilyet senki nem ír le nyilvánosan, ráadásul a legnagyobb hiba, hogy ez egyáltalán van és amit el lehet képzelni, mert ha felüti a fejét az adott betegség és fertőzött lesz egy gyerek vagy felnőtt, nem lehet rendesen felmérni, hogy most az oltóanyag volt-e a hibás vagy a gyerek nem immunizálódott jól, avagy kamu volt az oltási könyv. Veszélyes és semmiképp sem követendő dolog. Van ilyen orvos, aki beadja, én ugyan nem ismerek ilyet, de nem is tenném meg, hogy így csaljak. Én sem pártolom, hogy egyre több oltást tesznek kötelezővé, de vannak, amiket én is nagyon fontosnak tartok. Ahhoz, hogy autista legyen egy gyerek, több minden kell, mint egy oltás vagy oltások. Az autizmusra vannak hajlamosító tényezők, genetikai, környezeti egyaránt. Pl. csak egy egyszerű dolog: egyre jobban előtérbe kerül a D vitamin hiány az anya várandóssága alatt, értem ezt úgy, hogy aki a terhessége alatt relatív D vitamin hiányban szenvedett, annak hamarabb lesz beteges a gyermeke a születése után. Sajnos ezt még nem propagálják megfelelően, pedig ez is egy igen hatékony és nem drága "megelőzés". Ha a D vitamin szint jó az anyának, jó lesz az újszülöttnek is és az oltásokat is jobban fogják viselni. Aztán továbbra is fontos a megfelelő D vitamin szint tartása.

Járj utána pro és kontra a témának, adok pár tippet, hol tudsz jól tájékozódni.

Pro oldalhoz ez a legértelmesebb írás, itt a legkevésbé elfogult a szerző a védőoltások ügyében, pedig "oltáspárti", az ő könyvét osztogatják a gyerekorvosoknak is, de képes építő kritikát megfogalmazni, miért kell vagy nem kell kötelezővé tenni egy adott oltást, nem mindenáron minden ellen oltatásra buzdítja a szülőket:

[link]

Fenti blogot "elvakult oltáshívőknek" is ajánlanám, mert bizony sok téveszme terjeng köreikben is!

Kontra oldalhoz pedig ezekből választhatsz:

Az első inkább egy olyan link, ami úgy általában arról szól, hogy rengeteg túlzás van kiélezve egyes orvosi témában, nem kimondottan oltás-dolog a cikk témája, azonban ráhúzható arra is. Mindenképp tanulságos, amit a szerző itt kifejt:

[link]

Pl. fentiek miatt nem szabad arra "ugrani", hogy márpedig autizmust okoz az MMR oltás, mert ezt is elő lehet adni ám nagyon hihetően, de arról is szól, hogy nagyon etikátlan felfújva tálalni pl. azt, hogy aktuális hírre reagálva, egy kisfiú meghalt kanyaróban Berlinben és hasonlók. Mindkettő erősen szenzációhajhász az előadásmódját tekintve és ahogy mondani szokták: nem eszik olyan forrón a kását, csak az van, hogy nem mindegy, hogy tálalnak egy hírt.

De akkor a többi írás, amit el lehet még olvasni:

[link]

[link]

[link]

[link]


Könyvben pedig:

Neil Z. Miller: Védőoltások

Dr. Martin Hirte: Védőoltások pro és kontra


Ha értelmesebben folyna a tájékoztatás a média és hivatalok részéről, lenne értelmes párbeszéd, nem egyoldalú adok-kapok, ha vki egyáltalán szóba hozza, hogy fél és miért fél az oltásoktól, nem lennének igazán ilyen igények, mint amit te kérdezel, kedves Kérdező. Sajnos a szemléletváltás még várat magára, de jól gondold meg, hogy valóban azt akarod-e, amit kérdezel, mert én személy szerint nem hiszem, hogy igazán etikus és helyes álláspont. Olvasd el, amiket belinkeltem neked és szerezd be a könyveket is, elég sok olvasnivaló és akkor talán rájössz, hogy nem fekete és fehér a dolog azért...

2015. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!