Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csípések vannak a testünkön,...

Csípések vannak a testünkön, mióta állatkertben voltunk. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

pénteken állatkert féleségben voltunk a férjemmel, ahol leginkább madarak,és kis rágcsálók voltak.

Mikor hazaértünk, aznap este csípéseket vettünk észre a lábainkon. olyan 5-10 csípés, és nagyon viszketnek.

eszembe jutott hogy csincsillákat simogattunk, talán azoktól elkaphattunk valamit? egészségesnek látszódtak.

De akkor miért nem a kezünkön van csípés?

Mit szedhettünk össze?

Már kimostuk az összes ruhát, amibe aznap voltunk, és ágynemű huzatot is lecseréltük, de a férjemnek ma reggelre új csípései lettek a derekán.

leginkább szúnyog csípésre hasonlít, de nincs szúnyog a lakásban, szóval biztosan nem az!


2015. ápr. 20. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
bolha.
2015. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tutira bolha. Én vidékről szoktam felhozni a panelba, általában nyáron. Olyan, mint egy szúnyogcsípés, csak nagyobb területen pirosodik (rajtam legalábbis, barátnőmön alig látszik). Gyanakodtam először poloskára, de azoknak nyomuk lenne az ágyon, vagy közelében. Ráadásul sok-sok apró csípést ejtenek.


Hogy rohadnának meg, én is hiába mostam a ruháimat, még az ágyneműket is, csak csipkedtek. Vidéken direkt lefürdöm, mielőtt hazaindulok, míg kint vagyok, nem is hordom az elmenős ruhámat. Mégis felhoztam. Aztán 1-2 hónap múlva szerintem elteltek, mert kiköltöztek a lakásból... Alig várom az idei szezont (no meg ők is az ingyen kaját).

2015. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

oh, szuper! mi is erre gondoltunk...

Tudunk esetleg még valamit tenni ellenük? Annyira nincs sok csípés még, talán nincsenek elszaporodva.

2015. ápr. 20. 11:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Az állati bolha nem marad emberen, csak megcsíp és odébb áll. :-) Egy fürdés és annyi nekik amúgy is.


Engem is mindig összecsípkedtek mikor gyerekkoromban a szénabálákban játszottunk.


Na a széna az pl. tele van velük...de soha nem maradt meg egy sem ágyneműben vagy bárhol rajtam. Még láttam is őket elugrálni.

2015. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet bolha, főleg hogy derékon van a csípés, de ágyi poloska is szúnyogcsípésszerű reakciót okoz. A bolha nagyon el tud szaporodni a lakásban szintén, van hogy csak szakember tudja kiírtani, de nézz utána a neten, hogy milyen szer lehet hatásos és mit kell tenni ilyenkor.
2015. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!