Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már lassan 1 hónapja köhögök...

Már lassan 1 hónapja köhögök és mostanában se enyhült, már fáj a hasam a sok köhögéstől, már mindent próbáltam. Még mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már annyira fáj a rekeszizmom a köhögéstől hogy vissza kell néha tartatnom a köhögést, valami komolyabb betegségre gyanakodok...remélem minnél előbb meggyógyulok

a válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. ápr. 23. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én mindig pszichés okokból szoktam köhögni. Létezik ilyen ok is, például itt beszélnek róla:

https://www.youtube.com/watch?v=DfVUQR5_y6M

Pszichogén köhögés a neve.

Például ha túl nagy társadalmi feszültséget érzek az országban. Például a boltban megérzem ha az eladó szinte fel akar robbanni valami elfolytott dühtől, például a vasárnapi zárvatartástól és a bérének csökkenésétől.

Volt úgy hogy hánytam is a sok köhögéstől és a feljövő gyomorsavtól (reflux), szerencsére otthon.

De ha az érintetlen természetbe vagy Ausztriába kimegyek, nyoma sincs a köhögésnek. Már volt úgy hogy erdei ház vagy tanya vételén járt az eszem. Nemrég Ausztriában tettem egy kört biciklivel. Az egy gyógyító "sokkhatás" volt, egyből nem köhögtem. Idehaza szinte már megszokott, de például a Quaestorhoz hasonló agyatlan bűnelkövetések híre, mind-mind mint ha egy letűnt civilizáció utolsó rúgásaira emlékeztetnének és idegesítő. Nem gyógyító hatásúak a léleknek. Van aki jól bírja, van aki érzékenyebb rá.

De okozhatnak ilyet iskolai vagy munkahelyi feszültségek is.

A már feljövő gyomorsav marta a torkomat és elrontott egy tömött fogamat, de lehet hogy kettőt is. Döbbenetes hogy a lélekből kiindulóan mekkora problémák lehetnek.

De azért vizsgáltasd meg magad orvossal, mert nem biztos hogy pszichés köhögés, lehet fertőzés is. Vagy tégy kísérletet te is környezetváltozásra, például egyik közeli erdőbe, hogy ott is köhögsz-e. Nem mindig könnyű megállapítani a köhögés okát, mert ha már sokat köhögött az ember akkor még a városi szmog is tovább ingerli a torkot. Viszont attól még nem biztos hogy az a kiindulási oka.

2015. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál már?
2015. ápr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tény hogy sokat stresszelek, de a köhögésem nem hiszem hogy pszichés gondokból eredne mert váladékosat köhögök, és az irritálja leginkább a torkomat meg a nagyon hideg dolgok. Lehet alternatív megoldást kell alkalmaznom vagy jobb köptetőre váltani..nem tudom..
2015. jún. 20. 03:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!