Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tehetek a nátha ellen?

Mit tehetek a nátha ellen?

Figyelt kérdés

Január elején megfáztam,elmentem a dokihoz aki 20 szemes antibiotikumot írt fel,beszedtem,de nem írt ki.

A helyzet változatlan volt,visszamentem felírt egy 10 szemes antibiotikumot,akkor ki is írt egy hétre,otthon pihentem,beszedtem a gyógyszert.

Kezdtek elmúlni a tünetek,de hét elején ismét visszatértek.

Van valami házi praktikátok,gyógymódotok a nátha ellen?

Ha visszamennék a dokihoz tuti hogy újabb antibiotikumot írni fel és ki tudja használa-e :S

Válaszokat előre is köszönöm :)


2010. febr. 23. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
c vitaminra esküszök
2010. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gőzölögtess kamilla teával, az nagyon jó. Emellett egyél sok citromot (én karikákra vágom és cukorral eszem, de ha neked megy anélkül akkor még jobb is), és egyél sok mézet.
2010. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Vegyél homoepátiás szert a gyógyszertárban és + sok vitamin,

sok gyümölcs.

2010. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező


Antibiotikumot tilos náthára bevenni!

Egyetlen hatása van: legyengíti a szervezeted azáltal, hogy a természetes baktériumflórád pusztítja, más kórokozó híján. Ez egy vírusos betegség, amit tehetsz az a C-vitamin szedése és az, hogy éjszaka kiizzadod a kórt, ha sikerül, valamint az előttem írók is jó tippeket adtak.


Tapasztalatból írom, épp most kaptam el a náthát 4 napja, de amennyi citromot megettem, legsúlyosabb tünetem az volt az orrfolyás mellett, hogy köhögtem naponta háromszor és már ma úgy érzem elmúlt a náthám.


Szóval fel a fejjel, citromot betárazni és volt nátha, nincs .. :)


Jobbulást kívánok!


u.i.: alapos orrfújás nagyon fontos! Különben ráhúzódhat füledre vagy arcüregre a baj.

2010. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó ezt nem is tudtam,bár az látható volt,

hogy nem használnak semmit,mindenképpen kipróbálom

a citromos módszert.

Akinek még van ötlete az írja le :)

2010. febr. 23. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Első nap: mindenem fájt, kába voltam, influenza, hőemi stb. - elkezdtem ezt: citromfű+cickafarkfű+csipkebogyó tea fél literes kübliben, egy csipet a c-kből és egy filter a cs-ből :) közben csepegtettem bele c-vitamint (cebion, gyerekeknek adják, még talán ennek van a legjobb felszívódása), plusz a saját vitaminom (gravida, terhesvitamin, de nekem ez vált be + magne-b6). Második nap nagyon szar volt, mert előző nap el kellett mennem, kifújt a szél, így haldoklás közben a fenti teakúra, plusz okos orrfújás (mert már jött a takony). Harmadnap iszonyat szar volt, teakúra stb. Eltelt az a bizonyos hét, és megúsztam köhögés nélkül (amikor elkezdtem volna köhögni, váltottam a c-ket bodzára és egy napig csak hársfa-bodzateáztam), ma már csak úgy folyik az orrom, mint eddig (kicsit asztmás vagyok, de ez már régi), szinte semennyire. :) Persze azért megy a napi rendes vitamin, c-vitamin plusz és a tea (bodza-csipke), mivel a párom is elkapta, de ő már pl. három nap után teljesen tünetmentes...
2010. febr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: szóval én erre esküszöm! én gyerekkoromban nagyon sokat és sokáig voltam beteg. hetekig, hónapokig, így visszaesve... sajnos csak felnőtt koromban mutatták meg, hogy vannak gyógyteák, addig én is folyton csak a műanyagot szedtem. Nem mondom, nem rossz az antibio, de nagyon sok esetben nincs rá szükség! Csak komoly bakteriális fertőzésre lenne szabad felírni az orvosnak, mert egyébként csak káros, ahogy már előttem is írták.
2010. febr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!