Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miközben kiszedtem a kullancso...

Miközben kiszedtem a kullancsot a macskambol szetdurrant, és belement a szemembE. Lehet bajom?

Figyelt kérdés

2015. máj. 15. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen!! Akármilyen vírust hordozhatott!! Menj orvoshoz minél előbb !!
2015. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ameddig nem érzed magad rosszul, nem kell orvoshoz menned.
2015. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha pesti vagy irány a Lyme klinika, vérvétel!

A Lyme kór,akár hónapokig is lappanghat, nem akarlak megijeszteni,de biztos, ami biztos.

2015. máj. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer a kezemre fröccsent,pfúú és majdnem hánytam.

Szerintem beszélj dokival,hogy mit mond,vagy keress utána a netten,hogy lehet-e ebből valami bajod.

Kérdezném,hogy kimostad folyó vízzel? mert akkor nagy esély van hogy semmi nem fog történni.

M

2015. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen menj orvoshoz,mert a lyme-kór 1 évig is lappanghat!
2015. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A macska???? :-)
2015. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
#6: a mondatban a kullancs van tárgyesetben, ezért a "szétdurrant" rá vonatkozik.
2015. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Az ép bőrön, kötőhártyán (szem) nem jut be a kórokozó. Gondolj bele! Mész az utcán, minden pillanatban több ezer baktérium, vírus, ami a levegőben lebeg jut(hat) a kötőhártyára. Mégsem betegszik meg naponta a szemed. Sőt talán soha életedben sem. A könny egyik funkciója, hogy kimossa a kötőhártyádról a rákerült szennyet, és levezesse az orrodba a könnycsatornán keresztül, ahol majd a nyálkahártyán tevékenykedő védekező mechanizmus (több féle) elrendezi a dolgot. Ha valami a szemedbe kerül, néhány pohár tiszta vízzel kell kimosni, nem dörzsölni, csak hagyni folyni a vizet (persze nyitott szemmel). Ez még pl. maró anyag esetében is nagyon nagy elsősegély.
2015. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem bíznám a könnyemre,orvoshoz mennék,tőle érdeklődnék,akár telefonon is meg lehet kérdezni a háziorvost,mi a teendő.
2015. máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És szerinted mit csinál az orvos? Kioperálja a szemedet? Vagy ad bele egy injekciót? Semmi mást nem csinál mint kimossa alaposan a szemedet és annyi.
2015. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!