Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha kiszedtem a kullancsot a...

Ha kiszedtem a kullancsot a lábamból, akkor lehet valami bajom utána?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Este fürdés előtt észrevettem, hogy van egy kullancs a lábamban, ami maximum 2 órája lehetett ott. Fogtam a szemöldökcsipeszemet, és kiszedtem. A kullancs teljesen kijött,nem maradt bent semmije, és a hely is csak halványpiros volt, épp hogy látszott (kb. kisebb szúnyogcsípés szerű). Elkaphattam tőle valamit szerintetek? Mennyi az esély rá??

2013. jún. 2. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Elkaphattál,de minél rövidebb ideig volt benne,annál kisebb az esélye. Azért figyeld! A csípést követően 2-3 héten belül jelentkeznek a tünetek,ha Lyme- kórral,v.agyvelőgyulladással fertőzött volt a kullancs.
2013. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eléggé szakszerűtlenül távolítottad el, úgyhogy megtörténhetett a fertőzés. Dezinfikáld és figyeld a sebet. Ha kezd begyulladni, gyorsan orvoshoz kell menni.
2013. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha mázlid van nem lesz bajod, mert nem mindegyik kullancs okoz fertőzést.

Nekem volt a nyakamba egy kullancs amit nem vettem észre, és a barátnőm vette észre másnappal később ami már elég nagy volt. Akkor ő kiszedte belőle, és elmentem vele a háziorvosomhoz mert akkor délután volt rendelés, ő megnézte és mondta hogy kevés az esélye a fertőzésnek mivel alig volt piros a helye, és ha a kiszedésnél nem öklendezte vissza a kullancs a vért akkor esélytelen hogy bajom lenne.

ha a feje benne maradt volna az se baj, mert egy idő után kijön az onnan. A lényeg hogy a a potroh része tűnjön el a leghamarabb és kiszedésnél ne legyen megnyomva mert akkor nem lehet baj.

Szerintem ne félj nem lehet bajod, ha pár nap múlva is piros marad a helye akkor érdemes dokihoz elmenned hogy nézzen rá. Ja és valami alkoholos fertőtlenítővel, vagy arcszesszel fertőtlenítsd le a sebet.

Ártani nem árt, meg ha esetleg maradtak még benne nem látható dolgok akkor legalább tisztítja majd.

2013. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pici volt a kullancs, és amikor szétnyomtam, akkor is csak vízszerű dolog jött ki belőle, tehát meg sem szívta magát.. így is??
2013. jún. 2. 23:14
 5/8 A kérdező kommentje:
betadine-nal bekentem, de már a helye sem látszik
2013. jún. 2. 23:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor sincs gond,ha a csípést követő napokban még piros(ez csak helyi reakció),kenjed Betadine-al.Akkor van gond,ha a kezdeti pirosság után,ahogy már írtam 2-3 héttel növekvő piros folt jelenik meg.
2013. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. jún. 2. 23:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb elmenni dokihoz, elmondani mi volt és így kivizsgálnak és nem kell hetekig idegeskedni :)
2013. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!