Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehetséges hiv et kapni...

Hogy lehetséges hiv et kapni egy teszt alapjan negativ szemelytol?

Figyelt kérdés
A barátomat 2 havonta ellenőrzik hiv re. Minden tesztje negatív volt ennek ellnére hiv + lettem, ez hogy lehetseges amikor csak vele voltam.

2015. jún. 3. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:

A fertőzéstől számítottan túl hamar csinálták meg a tesztet. Az első kb. két hétben a teszt még nem mutatja ki a fertőzést, ezért negatív lesz, holott a fertőzés már a szervezetben van.


Sajnálom.

2015. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kaptál-e vérátömlesztést valaha-is? (Azt is szűrik ugyan, tehát az esély minimális.)

Használtál-e inravénás drogot nem steril, másokkal megosztott fecskendővel?

Dolgoztál-e egészségügyi intézményben vérrel, fecskendővel?

Egészen biztos vagy-e, hogy csak vele éltél nemi életet? (Volt-e filmszakadásos átmulatott éjszaka, vagy más furcsa eset? )


Csak egy teszt volt-e? Az még lehet hamis pozitív teszt.

Lehet a barátod is csak most kapta el valahogyan, és frissiben átadta neked.

2015. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen egy teszt volt de a tünetek herpesszel kezdodtek aztan minden tunet jelentkezett: láz, fejfájás, fájdalmas torokgyulladás, kiütések, hólyagok a nyeleven, izületi fájdalmak stb. Csak vele voltam és ő sem volt mással, szerintem még 5-10 éve kaphatta el, de van akit nem mutat ki a teszt a pozivitás ellenére sem
2015. jún. 3. 14:59
 4/10 anonim ***** válasza:
A hiv-et gondolom vérből, ellenanyagra nézték. Az előfordulhat, hogy neki már nagyon régi fertőzése van, és a szervezete nem-, vagy csak nagyon kevés ellenanyagot termel. Az ellenanyag hiányában a teszt pedig negatív eredményt diagnosztizál.
2015. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért ellenőrzik 2 havonta HIV-re a barátodat? Ha csak veled van, miért van erre szükség?

Te korábban HIV negatív voltál? Mikor volt az utolsó negatív leleted?

2015. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sportorvosi vizsgálaton ellenőrzik. Legutobbi leletem kb. 2 honapja volt. De valoszinuleg majzs 10 e korul kaphattam el , mivel pont szex kozben jott meg es vereztem.
2015. jún. 6. 06:39
 7/10 A kérdező kommentje:
És volt 5 eve olyan lannyal kapcsolata aki feltehetoen pozitiv volt, de o azt allitja nem kapta el mert a tesztek negativak lettek. Soha nem szabad senkibdbn megbizni, sajnos szerelmes voltam, gyogyszert is szedtem, es neha meloztuk az ovszer hasznalatat.... Borzalmas ezzel egyuttelni mikor kideul, hogy akit nagyon szeretsz megfertoz egy halalos betegseggel :( Már élni sincs kedvem
2015. jún. 6. 06:46
 8/10 anonim ***** válasza:
május 10 elég necces. Oké hogy 3 hét eltelt és akkor már kimutatható, de a tesztet se most csináltattad gondolom. Előfordulhat hogy korábbi a fertőzésed mint május 10, lehet hogy akkor már meg voltál fertőzve. Az első pozitív tesztnek inkább ne higgy, hanem ismételtesd meg, hátha fals.
2015. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó jól mondja, nagyon friss fertőzés esetén lehet csak (kevesebb, mint 3 hét) fals negatív.


Ezen kívül a teszt úgy működik, hogy a negatív eredmény 1000%, és az esetleges pozitívat kell újra tesztelni, mert az lehet fals. Kitartás!

2015. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veled azóta?Csináltattál uj tesztet?
2016. febr. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!