Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 14 éves korban kell tetánusz...

14 éves korban kell tetánusz oltás?

Figyelt kérdés

2015. jún. 22. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem.... de mit keres a kulcsszavak között az illuminati?
2015. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

mert őt nem az egészségünk érdekli hanem a halálunk .



szóval ne hadjam , hogy beoltsanak ?

2015. jún. 22. 18:37
 3/14 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok eddig megvoltam tetanusz nélkül továbbra is megleszek remélhetőleg :D nem kell minek?!

ha nem vagdosod magad akkor ráér ha muszáj. de olyan ne legyen! :)

2015. jún. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

szerintem sokkal jobb kockáztatni, hogy meghalsz merevgörcsben, minthogy megkapjál egy szimpla injekciót.


Ne oltasd be magad, sokkal izgalmasabb így az élet!

2015. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

ha átszurtad a kezed egy rozsdásszöggel (vagy hasonlóval,valami hasonlódat)akkor nemárt.


én 21évesen kaptam.

2015. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
milyen sérülést szenvedett a beoltandó? Ha belelépet egy rozsdás szögbe akkor nem ártana, de ha csak hagymapucolás közben a konyhakéssel megvágta az ujját, akkor felesleges.
2015. jún. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
TetÁNUSZ? :'D
2015. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Hargitai János ***** válasza:
Én már kétszer is kaptam, mindkétszer nagy felületen horzsoltam le a bőröm. Ha valaki kap elvileg az védett pár évig. Végül 1 jó tanács... Aki valami okból tetanuszt kap a vállába kérje, ne a hátsójába.
2015. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért vállba?
2015. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Mert a tetanusz-oltas helye altalaban megdagad es fajdalmas, es akkor eleg nehez lesz ulni. Egyebkent a tetanusz-oltas akkor ved igazabol, ha egy 5 oltasbol allo sorozatot kapsz. Az elso utan 30 nappal jon a masodik oltas, igy mar lesz egy harom-eves a vedettseged. (Az elsoutan csak az adott serules elleni a vedettseg.) A masodik szuri utan 6 honappal jon a harmadik, es ekkor mar 5 evig tart az ervenyesseg. A harmadik utan egy evvel jon a negyedik, es az otodik pedig megint egy evvel a negyedik utan. Ha megkaptad az ot darabbol allo sorozatot, akkor 20 evig vedett vagy a tetanusz ellen. De ha nem akarod ezt a hosszadalmas procedurat, akkor legalabb kettot kapjal, mert legalabb harom evig barmilyen serulest szenvedsz, ved teged.
2015. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!