Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kutyaharapás által okozott...

Kutyaharapás által okozott sebesülés után egy héttel nem késő a tetanusz oltás?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy megelőzi a bajt, mintha rögtön a sebesülés után kapta volna az egyén?
2013. júl. 30. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
egy hét alatt már vagy gond lett a harapásból és elfertőződött, vagy nincs gond és akkor felesleges a tetanusz.
2013. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor már minek. Nem alakult ki tetanusz. Bár ártani nem fog.

Ilyenkor egyből el kell kérni az eboltási kiskönyvet, ha nincs, akkor irány a doki, érdemes a veszettségit és a tetanuszt is beadatni. A veszettségi sorozatos oltás. Én kétszer csináltam végig.

A veszettségnek van lappangási ideje, a tetanusznak, ha jól tudom 1-2 nap.

2013. júl. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Apámat kapta meg egy ismerős kutya 1 hete a parkban, a gazdája azt mondta be van oltva, de az eset után szépen elsétált, és azóta se találjuk sehol, mert ahol eddig tudtuk a lakóhelyét (albérlet) onnan elköltözött 2 hónapja. De a környéken maradhatott, mert a kutyáját itt sétáltatja. Ma ment el orvoshoz mert beggyuladt a sebbe (1 cm-es kutyafog nyoma volt a kezén) és csak ma kapott tetanuszt. Majd jelentik az esetet az ÁNTSZ-nek, és kiderül kell-e veszettség elleni oltás sorozat neki. Csak aggódom!!!
2013. júl. 30. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem lesz semmi baj, bár mindenféle mély sebnél ajánlatos a tetanusz. De az kilőve, hiszen egy hét is eltelt már.

Veszettség nem valószínű, mert, aki parkba visza az ebét, az nagy valószínűséggel oltatja (nagyon komoly az állatorvosi szigor ezügyben, tudom, 4 kutyám van).

2013. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként én nem várnám meg az ántsz-t, hanem beadatnám a dokival a veszettségit. Bár, ha lelkiismeretes az orvos, biztos tudja, mit csinál.
2013. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, apám 70 éves makacs ember, magától biztos nem adatja be a veszettség ellenit, tetanuszra is csak azért ment el egy hét után (ma) a sebészetre mert már gennyesedett a sebb. Egyébként nem biztos, hogy be van oltva a harapós kutya, mert elég "összevissza" ember a gazdája, most pl. egy garázsba költöztek az albérletükből nem volt rá lé.... Nem mindenkinek van 4000.- ft-ja évente a kutyája oltására sajnos.... mondjuk a nem oltottság még nem jelenti azt, hogy veszett is az eb, hiszen ahhoz egy veszett állattal kellett volna találkoznia előtte... Pesten pedig szerintem nem rohangálnak veszett állatok lépten-nyomon...
2013. júl. 30. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!