Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítség! Minek a tünetei...

Segítség! Minek a tünetei lehetnek ezek? Édesanyámról lenne szó és nem hajlandó orvoshoz menni.

Figyelt kérdés

Sok-sok éve hasmenős. Sokszor ránk fogta (pedig semmi baj nincs velünk), aztán a munkahelyére, viszont időszakosan. Napokban viszont történt valami nagyon durva. Nem mert egész nap enni, ekkora melegben sem, egy csepp vizet sem ivott. Ajánlgattam, erőszakoskodtam is, de nem akart. Majd evett kenyeret egy kis hallal, amin semmi olaj, sem zsír, teljesen friss volt.

Olyan hasmenés jött rá, amitől tulajdonképpen a végbelen pisil. Több órás szenvedés következtében már elsírta magát és kegyetlenl kiszáradt de inni nem mert. Aztán egy kortyot ivott, mert majdnem elájult már (nem a meleg miatt, hidegebb helyen voltunk)

Éveken át tartó folyamat, most viszont életveszélyessé durvult.

Van olyan önfejű és makacs, hogy nem vett be évek óta semmilyen gyógyszert, és nem képes orvoshoz elmenni, mert minek. Elmondása szerint nem mer enni, mert mindig ez lesz a vége. (Már egy ideje nem él velünk, azért nincsenek pontos információim). Akármit is eszik, minden nap ezen a szenvedésen megy keresztül, ellenben viszont iszonyatosan meghízott. Mi lehet ez? Tudom, itt senki sem orvos, laikusként kérdezem én is. Valamiféle irányelvet szeretnék kapni, de én ezt nagyon súlyos betegségként tekintem, de nem tudom rávenni, hogy menjen el orvoshoz, de már sír a fájdalomtól. Iszonyat ideges tudok rá lenni, de nem fogom letámadni ilyen fájdalmak közepette. Amúgy sem vagyok vele annyira jóban, hogy ítélkezzek felette, de nagy felelősséget érzek. Mit tudok tenni, mi lehet ez?

Sok év "eredménye" ez, tehát nem a nap, nem a hekk volt, hanem minden nap fenn álló sólyos probléma.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. júl. 6. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyiből nehéz megmondani mi a baja.

Lehetne gyulladásos bélbetegség, de felszívódási zavar is, vagy tumor, esetleg glutén érzékenység... DE ezek fogyással járnak.

Lehet pajzsmirigy alulműködés is, de az inkább szorulással jár. Lehet pszichiátriai betegség bulimia nervosa. Anyukád biztos nem szed titokban hashajtót? Irritábilis bél szindróma is előfordulhat.

Orvosnak mindenképpen látnia kell. Gasztroenterológus és pszichiáter szakorvosnak sem árt. Így távmegszakérteni ezt sajnos nem lehet. MINDENKÉPPEN vigyétek orvoshoz, mert így előbb-utóbb a mentő fogja.

2015. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hm figyelj évek óta tart, és még hízott is.

Igen lehet sok minden de ennyi idő alatt már rég korházba került volna ha semmit nem eszik nem iszik.

nem lehet hogy csak a jelenlétedben nem hajlandó??

mert ez igy nem stimmel.

2015. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem szed semmi gyógyszert, pedig mikor már összezuhant a fájdalmakkor mensturáció közben, sem vett be semmit.

Mikor itt élt, soha, semmit, mindig is ellenezte.

2015. júl. 7. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Endometriózis lehetett az a fájdalom.. az tud egyébként a bélrendszerre is rámenni.
dec. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!