Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha bele gondolunk, a mobilunko...

Ha bele gondolunk, a mobilunkon az évek alatt irdatlan sok baktérium gyűlik össze, nem?

Figyelt kérdés

Pl. akár csak egy nap alatt is, amikor mozogsz a városban, buszon, villamoson, bemész a bankba, közben megfogsz rengeteg mindent, amit mások is megfogtak, és biztos, nem fertőtlenítik gyakran a busz kapaszkodót vagy egy postai ajtókilincset. Közben gyakran a mobilod után nyúlsz, miközben gondolom arra is rámegy a kezedről a baktériumok jó része. Aztán hazamész, kezetmosol, és mikor újra megfogod a mobilod, nem hoszem, hogy minden alkalommal kezet mosol utána:)

Pl. este is hív valaki, felveszed, majd visszafekszel az ágyba a párod mellé, és szeretkeztek egyet. a baktériumokkal együtt


2015. júl. 13. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
De a mobilodat bármikor lemoshatod de pl. a papírpénzt nem tisztítja senki sokkal több kosz van rajta.
2015. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

és ki fertőtleníti a mobilját?

én életemben nem csináltam ilyet.

2015. júl. 13. 10:10
 3/10 A kérdező kommentje:
azért kemény, ha belegondolunk, hogy bár persze kezet mos az ember, de aztán a mobiljához ér, és mintha kezet se mosott volna
2015. júl. 13. 10:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Az te vagy.

Én naponta többször kezet mosok, vagy fertőtlenítő kendővel áttörlöm, és a laptopot, elektronikus készülékeket, így a mobilt is rendszeresen takarítom.

2015. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fertőtleníteni nem fertőtlenítem, mint ahogy a kezem sem. Normálisan kezet mosok, az elég, eddig nem lett semmi bajod. A telefont is nedves, szappanos vízzel szoktam áttörölni.

És az sem életszerű, hogy minden egyes kilincs fogás, vagy akármi után kezet mossál :) Szóval nem csak a telefont fogod meg úgy, hogy előtte-utána nem mosol kezet.

Bacik meg mindenhol vannak, egy bizonyos mértékben nem okoz gondot. Nem lehet minden teljesen steril. Különben nem tudnák a leggyengébb bacinak sem ellenállni és leküzdeni.

2015. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen és? A bacik az életünk részei, edzésben kell tartani a szervezetet :D


Amúgy nem csak a mobil, hanem a számítógép billentyű, a pénz, a kapaszkodó a buszon...stb. Ezeket nem tudjuk kikerülni. Persze kezet mosni, azt kell. De az állandó fertőtlenítgetés nem megoldás, csak magadnak ártasz vele.

2015. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt aztán el se tudod képzelni, hogy a párodon meg rajtad mennyi baci van. Sőt, az egész testünket gombafonalak is átszövik, vírusok nyüzsögnek a bőrlécekben és apró paraziták eszegetik körülöttünk és rajtunk a lehulló hámsejteket.


Ha látnánk mindezt, teljesen új világ tárulna a szemünk elé.


Szóval a mobil csak ugyanennek a rendszernek az egyik része. :)

2015. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam, hogy csak azok a baktériumok, amik a testünkben élnek, az a testtömegünkből fél-1 kilót kitesznek (bár lehet ezek brit kutatók voltak):D Olyanok vagyunk, mint egy szálloda.


A szervezetnek meg kell az edzés. Ha az immunrendszeredet megvédet minden szutyoktól, akkor ha tényleg védekeznie kell, nem fog tudni, mert nem fogja felismerni, hogy mit is kellene neki elpusztítani.

2015. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vagy csak lassan ismeri fel. Ha meg már találkozott az illetővel, akkor egyből tudja mi az, tud egyből védekezni.
2015. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. attól, hogy te nem szoktad, másnak eszébe jut fertőtleníteni a gyakran használt eszközeit. :D Mobil, számítógép, kulcsok, stb. Ajánlom takarításkor a kapcsolókat meg a wc-lehúzót is, lehet neked ez is újdonság akkor. :D

2. szerencsére már a tömegközlekedésen is egyre több helyen próbálkoznak, mondjuk ezüstkolloiddal törlik át a kapaszkodókat.

3. az immunrendszered nem poénnak van. :D

4. egy átlagember átlag kézmosása konkrétan semmit nem ér a bacik ellen. mondhatod, hogy fertőtlenítős szappanod van, de ha törölközőt használsz, már el is rontottad. De mégis élsz, ugye? :D

2015. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!