Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpeszre (ajak) van valamilye...

Herpeszre (ajak) van valamilyen gyógyszer ami végleg kiírtja belőlem?

Figyelt kérdés

vagy legalábbis hosszú évekre. elég sűrűn kijön sajna, és már nagyon elegem van.

van vény nélküli is ilyen készítmény?



2015. júl. 16. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg "csodaszer" van. Én is ettől szenvedtem, a világon mindent megpróbáltam, végül a Lizin C nevű kapszula C vitaminnal segített, mostmár csak évi 1-2-szer jön ki, akkor is kicsi és hamar múlik.
2015. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Az emberbe jutó herpeszvírusok általában az ember élete végéig bennmaradnak a szervezetben, de az immunrendszer olyan ellenanyagokat termel, aminek hatására a vírusok nem tudnak szaporodni, ezért "megbújnak" az immunrendszer sejtjei által nehezen ellenőrizhető anatómiai területeken (pl. az idegek zsíros hüvelyében). Viszont minden olyan esetben, amikor az immunrendszer "figyelme" elterelődik, mert pl. más kórokozók ellen kell védekezni, akkor bizony a herpeszvírusok "felélednek" és mindenféle kellemetlen átmeneti tünetet okoznak mindaddig, míg az immunrendszer újra vissza nem szorítja őket. Viszont azt tudni kell, hogy a napfény UV sugárzása minden vírustevékenységet "feldob" , hiszen a bőrt ért sugárzás károsító hatása ellen kell felvennie a harcot. A napozást tehát kerülni kell. A bármiféle gyógyszer (vegyszer) hatása meg alapulhat egyéni placebo hatáson (ami 20-25%-ban előfordulhat).
2015. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!