Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek indokolt ilyen...

Szerintetek indokolt ilyen esetben a Zinnat nevű antibiotikum szedése?

Figyelt kérdés
2 hete köhögök most kb 4 napja sárga válladék jön fel.És dokinál kaptam Spiropent hörgőtágítót. E mellé kell még az antibiotikum miközben semmi más problémám nincs a köhögésen kívül, teljesen jól érzem magam?

2015. júl. 2. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha itt barki laikus azt mondja ne szedd akkor elhiszed? Az orvosnal biztos jobban tudjak..

Igazad van két hete kohogsz sarga trutyit de jol erzed magad es ketelkedsz akkor minek mentel el a dokihoz...

2015. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert gondolom ad valamit a köhögés ellen vagy mond valamit.De egy f**z az orvosom tény ami tény...azt

se tudta mit beszél,fel se akart először írni semmit... De egy antibiotikum kúra azért nem mindegy.. legalább is számomra..Én úgy gondolom akkor indokolt mikor már megakar halni az ember láza van meg minden nyavaja.. én csak simán köhögök és tök jól érzem magam de gondolom elég abnormális az hogy sárga váladék jön fel...Ezért kérdezem hogy így mennyire kell az az antibiotikum a hörgőtágító mellé?

2015. júl. 2. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért adta a Zinnatot, mert sárga színe van a felköhögött váladéknak és nem csak ilyen átlátszó vagy opálosan fehér nyálkát köhögsz fel. A sárga váladék inkább a már bakteriális felülfertőződésnek a jele, ezt fogja meg a Zinnat.
2015. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem de ezt mondjuk a sárga orrváladékra is felírhatják? (off)lehet én bagatellizálom el a helyzetem de tényleg nem szeretnék a semmiér antibiotikumot szedni... egyébként ez a Zinnat milyen szinten épít le?
2015. júl. 2. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ha mondjuk arcüreggyulladás miatt van sárga orrváladék akkor is jó a Zinnat.

Azt, hogy mennyire épít le a Zinnat azt nem tudom megmondani. Gondolom máskor is szedtél már antibiotikumot, ahogy akkor reagált a szervezetre hasonlóan.

2015. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nincs lázad? Ha nincs, és nem sürgős, hogy meggyógyulj, nem akadályoz semmiben a köhögés, tudsz dolgozni vagy szabadságon vagy, nem fertőzöl meg senkit, akkor kivárhatod, hogy a szervezeted tegye a dolgát, de az több hét. Én is utálom, hogy sokszor azért kell antibiotikumot szedni, mert nincs idő betegnek lenni, iskolába vagy munkahelyre kell menni egy héten belül. Én nem vagyok olyan szinten antibiotikumfóbiás, mint te, egy heti adagtól semmi bajod nem lesz, még a bélrendszerednek se, én csak úgy gondolom, hogy nem kell a szervezet saját védekezőrendszerét kívülről antibiotikummal elnyomni, hogy aztán ne legyel képes magától elbánni a baktériumokkal. Viszont súlyosbodás, két napon túlnyúló 38,5 fölötti láz esetén csak be kell venni.
2015. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor jelentkezz át másik orvoshoz ha egy fsz.

Ha 2 napja köhögnél azt mondanám ne vedd be.

de 2 hETE köhögsz ... szedd csak be, nem lesz bajod tőle,

közben , meg utána iszol probiotikumot meg élőflorás joghurtot.

2015. júl. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!